15 Temmuz Hain Kalkışmasını Unutmayacağız, Unutturmayacağız!

Haber tarihi: 6.3.2018 | Okunma: 261
Bu Haberi Paylaşın

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen), 15 Temmuz hain darbe girişimi davalarının görüldüğü Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde toplanarak kahraman şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize destek olmak, darbeci teröristleri ise bir kez daha telin etmek için basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması Toç Bir-Sen Genel Başkan Vekili Sabri Kızılkaya tarafından gerçekleştirildi. Kızılkaya 15 Temmuz ihanet kalkışmasının, içimizde zehirli bir yılan gibi beslenen emperyalist güçlerin maşası hain bir grup tarafından doğrudan doğruya ülkemizin birliğini, milletimizin kendisini hedef alan bir hain darbe kalkışması olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Bugün, 15 Temmuz’da kanımızla kurtardığımız emanetimizi, davamızı, geleceğimizi, inancımızı, sinsi stratejilerde kaybetmemek için buradayız. Nasıl ki 15 Temmuz ve devam eden günlerde meydanlarda direniş çadırları kurup nöbet tuttuysak, bugün de FETÖ’nün kirli emelleri, ahlaksız stratejileri, algı operasyonlarıyla birlikte tümüyle bertaraf edilene, hainler hak ettikleri cezaya çarptırılıncaya kadar burada nöbetteyiz. Nesiller değişse de asırlar geçse de bu hain kalkışmayı nesilden nesile aktaracağız unutmayacağız ve unutturmayacağız. İhanete geçit vermedik, cezasız kalmasına da izin vermeyeceğiz!” dedi.

“Destan Okuyan Değil, Destan Yazan Bir Milletiz”

Açıklamada Kızılkaya, sınırda Mehmetçiğin yeni bir destan daha yazdığını söyleyerek bu gün Suriye'de ülkemizin güvenliğini tehdit eden PKK,PYD,YPG,KCK gibi terör örgütlerinin ABD tarafından eğitilmesi, ellerine binlerce tır silah ve mühimmat tutuşturulması 15 Temmuz darbe kalkışması başarısızlığının rövanşını alma gayretinden başka bir şey olmadığını belirtti.  “Biz destan okuyan değil, destan yazan bir milletiz” diyen Kızılkaya konuşmasını şöyle sürdürdü: “35 yıldan beri içeride PKK terörü ve darbelerle boğuşan Devletimiz, şimdide dışarıdan devletimizin bekasını, sınırlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK, PYD, YPG, KCK ve DAEŞ gibi terörist unsurları etkisiz hale getirmek için 20 Ocak 2018 günü Suriye topraklarında Zeytin Dalı Harekatını başlatmıştır. Zeytin Dalı Harekatı'nın arkasında, kahraman Mehmetçiğin yanındayız.

Biz tarih boyunca destan okuyan değil, destan yazan bir milletiz. Dünya görüşü farklılıklarına rağmen vatanımızı böldürtmeme, bayrağımızı indirtmeme, ezanımızı dindirtmeme adına 249 şehit vererek 15 Temmuz gecesi yazdığımız direniş ve diriliş destanını, ABD'ye rağmen Suriye topraklarında ABD'nin desteklediği yardım ve yataklığını yaptığı sonrada kalleşçe üzerimize saldığı PKK, PYD, YPG, KCK ve DAEŞ gibi terörist unsurlara karşı yazacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bütün dünya işgal için değil ihya için sınır ötesinde görev yapan, düğüne gider gibi cepheye koşan ve şehit olmayı yaşamaktan daha çok arzulayan kahraman askerlerimizin görevini ifa ettikten sonra zaferle ülkesine döneceğine şahit olacaktır."

Nöbete katılan Toç-Bir-Sen üyeleri “Meydanların sahibi tanklar değil, millettir!, Vatan için bir ömür nöbetteyiz, Vatan sevgisi imandandır” diyerek darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istediler.