Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın

Haber tarihi: 12.3.2018 | Okunma: 178
Bu Haberi Paylaşın

Mehmet Akif Ersoy bizlere sonsuza kadar yaşayacak, istiklalimizin ve istikbalimizin simgesi olan bir eser armağan etmiştir. İstiklal Marşı bizim en büyük milli mutabakat metnimizdir.

Ömrü boyunca medeniyet havzamızın birliği ve dirliği için çalışan, İstiklal Marşı'mızın şairi ilim, kültür ve fikir insanı Mehmet Akif Ersoy’u İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümünde rahmetle anıyoruz.

İstiklal Marşı’mızı, Akif’imizi ve onun ideallerini yaşamak, nice 97 yıllar yaşatmak, elbette asli sorumluluklarımızdan biridir. Bu coğrafyanın her yöresinde Akifler ve Asımların yetişmesinde, en önemli sorumluluğun bizim omuzlarımızda olduğunu bilerek hareket edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Mehmet Akif Ersoy bizlere sonsuza kadar yaşayacak, istiklalimizin ve istikbalimizin simgesi olan bir eser armağan etmiştir. İstiklal Marşı bizim en büyük milli mutabakat metnimizdir. Hepimize armağan edilen bu görkemli eser, aynı zamanda Yeniden Büyük Türkiye'nin ve milletimizin yol haritası niteliğindedir.

Tarihsel bir doku üzerine kurulan İstiklâl Marşı’mızın, ebediyete kadar sürmesini dilerken, Akif’in diliyle, "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" diyerek, milli şairimizi de rahmet ve minnetle anıyoruz.