Aziz Şehitlerimizi Rahmetle, Minnetle ve Duayla Anıyoruz

Haber tarihi: 16.3.2018 | Okunma: 174
Bu Haberi Paylaşın

Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü'nde aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve duayla bir kez daha anıyoruz.

18 Mart 1915, birlik ve beraberlik içinde omuz omuza mücadele eden milletimizin canları pahasına mücadele ederek, eşsiz bir kahramanlık destanını yazdıkları tarihtir.

Çanakkale, ebedi kardeşliğimizi anlatan muhteşem bir destandır. Birlik ve beraberlik içinde kardeşçe kenetlenmenin açık bir sembolü olan zafer, ecdadımızın iman ve azminin bir ifadesidir.  Bu zaferde ecdadımız ayrıca, cephede bile düşmanından esirgemediği merhametini ve şefkatini tüm dünyaya örnek olacak şekilde ortaya koymuştur.

Tarihte eşi ve benzerine az rastlanan bu müthiş zaferde, ecdadımız 250 bin şehit vermiştir. Bu durumu Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy şöyle dile getiriyor:

    Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker,

    Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.

    Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi,

    Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi.

Gidip de gelmeyeceğini bildiği halde, düşmana karşı göğsünü siper edenler, yeni nesillere rehber ve ilham kaynağı olmalıdır. Çanakkale’de Bedrin Aslanları misali omuz omuza vuruşanlar Türkler, Kürtler, Araplar, Çerkezler, Arnavutlar, Lazlardan başkası değildir. İşte bugün de Çanakkale’yi ölümsüzleştiren bu ruha ihtiyaç vardır. Bizi "Büyük Türkiye" idealine taşıyacak olan bu ruhtur.

Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü'nde milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu dünyaya gösteren aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla bir kez daha anıyoruz