Genel Başkan Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri Müsteşar Tunç’u Ziyaret Etti

Haber tarihi: 13.10.2017 | Okunma: 1381
Bu Haberi Paylaşın

TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı Günay Kaya ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç’u makamında ziyaret etti. Kaya, Tunç’un Müsteşar olarak atanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek yeni görevinde başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.

Genel Başkan Kaya, Müsteşar Sayın Mehmet Hadi Tunç’un birikimli, tecrübeli, başarılı ve saygıdeğer bir bürokrat olduğunu belirterek, “Bu özelliklerinizle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı olarak önemli ve güzel çalışmalara imza attınız. Müsteşar olarak da özü sağlam, sözü sağlam, duruşu sağlam kişiliğinizle bu başarılı çalışmalarınızın artarak devam edeceğinden hiç şüphemiz yok” dedi.

Kaya ziyarette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda görev yapan personelin talep ve sorunlarına ilişkin de bilgilendirmelerde bulundu. Genel taleplerin yanı sıra; Bakanlık çalışanlarının uzun zamandır beklediği Unvan Değişikliği sınavının açılmasıyla ilgili işlemlerin en kısa sürede tamamlanması, Açık Alan / Kapalı Alan sınırlandırılmasında yaşanan sorunlar da Müsteşar Tunç’a iletildi.  Genel Başkan Kaya, Bakanlık İl ve İlçe Müdürlüklerinde kontrol / denetim görevi yapan personele mevzuat gereği ödenen Ek Özel Hizmet (Arazi) Tazminatı ile ilgili olarak ilgili Bakanlar Kurulu kararında yer alan “açık alan/kapalı alan” sınırlandırması yüzünden illerde yapılan teftişlerde, söz konusu personele geri ödemeler çıkarıldığını, bu konuda yapılacak bir yasal düzenleme ile sorunun giderilebileceğini belirtti.

Müsteşar Tunç da Genel Başkan Günay Kaya ve beraberindeki Toç Bir-Sen heyetine nazik ziyaretleri ve iyi dilek temennileri için teşekkür etti. Tunç, Tarım-Ormancılık hizmet kolunun yetkili sendikası olan TOÇ BİR-SEN’in yapmış olduğu sendikal çalışmaları çok anlamlı ve değerli bulduklarının da altını çizerek: "TOÇ BİR-SEN, tarım çalışanlarının özlük haklarını genişleterek onların daha mutlu olmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Bu bağlamda bana iletmiş olduğunuz konuları titizlikle inceleyerek değerlendirecek, ülkemiz ve insanımız için hayati öneme sahip bir görevi ifa eden çalışanlarımızın haklı taleplerinin karşılık bulması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. TOÇ BİR-SEN’e de birkez daha yaptığı başarılı çalışmalar ve sendikal kazanımlarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum"  dedi.

Yaklaşık bir saat süren ziyarette, çalışanların sorunları ve çözümleri üzerinde faydalı mülahazalar yapıldı.