Genel Başkan Öztürk Türkiye'nin Tek Yürek Olduğu Yerdeydi

Haber tarihi: 19.2.2018 | Okunma: 650
Bu Haberi Paylaşın

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan, Nail Süngü ve Fikret Akdeniz ile birlikte Hatay ve Kilis’te bir dizi ziyaret gerçekleştirdi, teşkilat toplantılarına katıldı. Hüseyin Öztürk başkanlığındaki Toç Bir-Sen Heyeti gerçekleştirdikleri teşkilat çalışmalarının yanı sıra Reyhanlı’da taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu. 
 
Genel Başkan Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri; Hatay Şube Başkanı Mustafa Şanverdi ve Kilis İl Başkanı Ömer Murat Kavuşturan başkanlığındaki teşkilat üyelerince tarım ve ormancılık hizmet koluna bağlı kurumlarda tertip edilen ve çok verimli geçen toplantılarda çalışanların talep ve sorunlarını dinleyip, sendikal çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Toplantıların ardından gerçekleştirilen ziyaretlerde de kurum müdürleri ile istişarede bulunuldu.
“Kahraman Güvenlik Güçlerimiz Bir Destan Daha Yazmaktadır”
Hüseyin Öztürk başkanlığındaki Toç Bir-Sen Heyeti gerçekleştirdikleri teşkilat çalışmalarının yanı sıra Reyhanlı’da taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu. “Kahraman güvenlik güçlerimiz bir destan daha yazmaktadır” diyen Genel Başkan Öztürk; “Mehmetçiğimiz; Terör örgütü PKK'nın Suriye kanadı YPG'yi işgal ettiği Afrin'den temizlemek, bu hainlerin bölgedeki yaptığı zulmü ortadan kaldırmak, Afrin'den ülkemize yönelik terör saldırılarını tamamen sonlandırmak ve Suriyeli kardeşlerimizin işgal edilen topraklarına yani vatanlarına tekrar dönmelerini sağlamak için sınır ötesinde destan yazmaktadır. Afrin Operasyonu’na katılan dosta güven, düşmana korku salan ordumuza ve tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim yar ve yardımcısı olsun” dedi.
 
Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak sadece kamu çalışanlarınızın değil necip milletimizin ve tüm dünya mazlumlarının yanında, zalimin ve zulmün ise karşısında daima elif gibi dik durmayı kendilerine şiar edindiklerinin de altını çizen Öztürk “1 milyonu aşkın Memur-Sen ailesi olarak daima devletimizin, milletimizin ve  kahraman ordumuzun yanında yer alıyor, Zeytin Dalı Harekatı’nı bütün benliğimizle destekliyoruz” dedi. 
Reyhanlı’ya atılan roketlerden zarar gören esnaflara geçmiş olsun dileklerini ileten Öztürk, Fırat Kalkanı Operasyonu’nda gazi olup ve Zeytin Dalı Operasyonuna da gönüllü olarak katılarak Afrin’de Şehit olan kahraman Yunus Emre Doğan’ın Kilis Polateli ilçesi Karapınar Köyü’ndeki ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.
 
Hatay Şube Başkanı Mustafa Şanverdi’nin, hainlerin saldırısı sonucu şehit düşen amcazadesi Ahmet Şanverdi’nin ailesine de taziye ziyaretinde bulunan Toç Bir-Sen heyeti Şam Yetim Derneği’ni ziyaret edip, ülkelerindeki iç savaşta yetim kalan ve Hatay’ın Reyhanlı ilçesine yerleştirilen Suriyeli yetim çocuklara da Toç Bir-Sen teşkilatlarınca hazırlanıp gönderilen oyuncakları dağıtarak yetimlerin sevincine ortak olmanın mutluluğunu yaşadı.
 
Öztürk, Reyhanlı’daki ziyaretlerinin ardından sınır noktasına insanı yardımda bulunmak üzere gelen Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma ve İnsani Yardım ekibini ziyaret ederek; “ Gayesi sadece insani yardımda bulunmak olan ve bunu hiçbir karşılık beklemeden yapan cengaver gençlerimizi ve liderlerini can-ı gönülden tebrik ediyorum” dedi.
Toç Bir-Sen Heyeti, geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazası sonucu oğlunu kaybeden  Hatay MKÜ Veteriner Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, eski GKGM Daire Başkanı Doç. Dr. Ahmet Uyar’a da taziye ziyaretinde bulundu.
 
 
 

Habere Bağlı Fotoğraflar