Hizmet Kolu Tekliflerimiz Bakan Sarıeroğlu Başkanlığındaki Heyetle Müzakere Edildi

Haber tarihi: 11.8.2017 | Okunma: 2341
Bu Haberi Paylaşın

Toç Bir-Sen’in 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme masasına taşıdığı teklifler alt komisyonun ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda müzakere edildi.

Bakan Sarıeroğlu: İnşallah Bayram Müjdesi Veririz  

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, “İnşallah bayramdan önce toplu sözleşme görüşmelerini sonuca bağlarız ve bayram müjdesi veririz” dedi.

Başkan Kaya: Tekliflerimizin Kabul Görmesi Çok Önemlidir

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya tarafından, Bakan Sarıeroğlu başkanlığındaki Kamu İşveren Heyetine sunulan Tarım-Ormancılık Hizmet Kolu teklifleri geniş kapsamlı olarak müzakere edildi.

Başkan Kaya konuşmasında Tarım-Ormancılık hizmet koluna bağlı kurumların ülkemiz için hayati öneme sahip olduğunu kaydettiği konuşmasında hizmet kolunda görev yapan tarım-orman çalışanlarının da bu bağlamda büyük emek ve alınteri döktüklerini belirterek, Toç Bir-Sen olarak büyük bir titizlikle hazırladıkları tekliflerin kabul görmesinin bu nedenle çok önemli olduğunun altını çizdi.

Kaya; “Ülkemiz gelişiyor, ekonomimiz katma değerini büyütüyor, milli gelirimiz büyüyor. Bunlar alkışladığımız, çok sevindiğimiz konular. Servetin üretilmesi, zenginliğin oluşturulması şüphesiz çok anlamlı ve değerli, ama ondan çok daha anlamlı ve çok daha değerli olan servetin adil bir şekilde bölüştürülmesidir. Bu yönüyle baktığımız zaman bu Toplu Sözleşme masası işte ülkemizin en önemli problemlerinden biri olan gelir dağılımındaki adaletsizliğe neşter vuracak, çok stratejik bir masadır. Diğer taraftan Toplu Sözleşme masası, kurumlarımızdaki aksaklıkların ve problemlerin de buraya taşınmasıdır. Bu kadar ehemmiyetli bir konuda bizler tıpkı bir hekim gibi sadece hastalığı teşhisi değil tedavisinin de yapılması gerektiğinin gerçekliği ve bilinciyle bu masada oturuyoruz. Bu bağlamda sendikamızın tekliflerinin Kamu İşveren Kurulu Heyetinin Toplu Sözleşme masasını bir fırsat olarak, bir imkan olarak değerlendirmesini bekliyoruz” dedi.

Toç Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri; Sabri Kızılkaya, Fatih Doğan, Hüseyin Öztürk, Şahin Değirmen, Nail Süngü ve İbrahim Ethem Gürsoy’un da hazır bulunduğu toplantıda Genel Başkan Kaya açılış konuşmasının ardından Toplu Sözleşme Hizmet Kolları Komisyonu’nda raporlaştırılan tekliflerini madde madde gerekçeleri ile birlikte  Kamu İşveren Kurulu Heyeti’ne geniş kapsamlı olarak sundu.