İl ve Şubelerden Kadınlar Günü Etkinlikleri

Haber tarihi: 16.3.2017 | Okunma: 945
Bu Haberi Paylaşın

Eskişehir Şube Kadınlarla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası Eskişehir Şubesi (TOÇ BİR-SEN) Kadınlar Komisyonu, faaliyet gösterdiği kurumlardaki görevli kadınlarla 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltılı programda üyeler, birbirleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı bulurken, tüm kadınlara fidan hediye edildi.

Komisyon Başkanı Nazan Şimşek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kuşkusuz sadece bir günde hatırlanacak, tartışılıp sonuçlandırılacak bir konu olmadığını, kadınların sadece nüfusun yarısı olması itibarıyla değil, anne olarak da son derece önemli bir konum olduğunu söyledi. Toplumu oluşturan her bireyin bir kadın elinden geçtiğini, onun tarafından yetiştirildiğini, ana eğitim unsurlarının kadınlar tarafından verildiğini belirten Şimşek şunları dile getirdi; “Kadınlarımızın sorunu ekonomik sosyal, siyasal, kültürel bir konudur. Sorunun çözümü için kuşkusuz birçok şeyi beklenti olmaktan çıkararak bizlere, sivil toplum örgütlerine de çözüm üretmek konusunda çok işler düşmektedir. Bizler kadınlar olarak ne kadar çok farklı alanda sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz. Bu sorumlulukla her kolda aktif çalışan birçok kadınlarımız var. Onların hepsini tebrik ediyorum. Bu bilinçle özellikle biz kadınlar; iş yaşamımızda, STK’larda, siyasette de daha aktif görevler almalıyız ki topluma ışık olabilelim. Sorunlarımızın çözümü konusunda bizler daha çok söz sahibi olalım. Genç kızlarımıza kadınlarımıza örnek teşkil ederken, kendi haklarımızın ve mağdur durumda olan kadınlarımızın haklarının da savunucuları olalım.”

56 NOLU KAHRAMANMARAŞ ŞUBESİ DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

TOÇ BİR SEN 56 Nolu Kahramanmaraş Şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın çalışanlara yönelik bir program düzenledi.

Programın açılış konuşmasını yapan 56 Nolu Kahramanmaraş Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Şeyda Uluer; “Türk kadını geçmiş tarihten günümüze kendisine güçlü olmak gibi bir misyon yüklenmiş, elini attığı her işte başarılı olmayı düstur edinmiştir. Tarihimize baktığımızda Nene Hatun, Erzurumlu Fatma Seher, Şerife Bacı, Senem Ayşeler gibi niceleri kurtuluş savaşında vatan için canlarını hiçe sayan kadınlarımız olmuştur. 15 Temmuz’da da  yine kahraman kadınlarımız onurlu duruşunu sergiledi” dedi.

Şube Başkanı Bayram Nurdoğan da programa katılan kadınlara hoşgeldiniz diyerek Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak büyük bir aile olduklarını ve başta kadınlarımız olmak üzere tüm çalışanların sorunlarına çözüm bulmak için çaba sarf ettiklerini belirterek; “Sadece ücret sendikacılığı yapmıyoruz, ülkemizin geleceği ve istikrarı içinde sendikacılık yapıyoruz” dedi.

Toplantıya katılan AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç da konuşmalarında kendisinin de Yüksek Ziraat Mühendisi olduğunu, bu nedenle bu etkinlikte bulunmanın kendisini ziyadesiyle mutlu ettiğini kaydederek, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Referandumun maddelerine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Kılıç 17 Nisan sabahında EVET çıkmasıyla daha güçlü bir Türkiye’nin olacağını ifade etti.

KAYSERİ ŞUBE KADINLAR KOMİSYONU’NDAN 8 MART ETKİNLİĞİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kayseri Şube Başkanlığı Kadın Komisyonu Başkanı Şenay Karslıoğlu ve Kadın Komisyonu Üyeleri Tülay Yıldız, Selver Beyaztaş ve Ayşe Ardahan, hizmet koluna bağlı kurumlarda görev yapan tüm kadınları ziyaret ederek onlara günün anısına hediye takdim ettiler.

MALATYA ŞUBE KADINLAR KOMİSYONU’NDAN 8 MART ETKİNLİĞİ

TOÇ BİR-SEN Malatya Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kurumlarında ki kadın üyelerini işyerlerinde ziyaret ederek günün anısına gül takdim ederek kadınlar gününü kutladı.

ÇORUM ŞUBE'DEN 8 MART ETKİNLİĞİ

TOÇ BİR-SEN Çorum Şube Başkanlığınca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle tarım-orman hizmet koluna bağlı kurumlarda görev yapan kadın çalışanlarla Kaymak Cafe Bistro’da kahvaltı programı gerçekleştirildi. TOÇ BİR-SEN Başkanı Arzu Özkader yaptığı konuşmasında; Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım ’dedi. Ayrıca TOÇ BİR-SEN İl Kadın Kolları Komisyonu üyeleri tarafından tüm kadın çalışanlara çiçek hediye edildi.

Habere Bağlı Fotoğraflar