Kan Bağışı Kampanyası OGM'nin Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Haber tarihi: 1.3.2018 | Okunma: 234
Bu Haberi Paylaşın

“Bir Damla Kan, Kurtarılan Üç Can” sloganıyla başlatılan ve geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanlığı, ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kan Bağışı Kampanyasına Orman Genel Müdürlüğü de ev sahipliği yaptı.

“Vicdani ve İnsani Sorumluluğumuzu Yerine Getirmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz”

Orman Genel Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen kampanyada konuşan Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk kan vermenin hem vicdani hem de insani bir görev olduğunu belirterek kan bağışı kampanyalarıyla bu sorumluluğu yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Öztürk Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Bakanlıklar ve Türk Kızılayı işbirliği ile gerçekleştirdikleri kan bağışı kampanyalarına gösterilen büyük ilginin çok sevindirici olduğunu söyleyerek; “Kan ihtiyacı olanlarla gönüllü kan bağışçıları arasında bir köprü görevi üstlenen Türk Kızılayı’mıza destek olmak için 31 Ocak’ta Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın, dün Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın ev sahipliğinde Kan Bağışı Kampanyamızı gerçekleştirmiştik. Bugün de burada Orman Genel Müdürlüğümüzün ev sahipliği ve siz değerli çalışanlarımızın katılımıyla hem vicdani hem de insani bir görevimizi yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Genel Başkan Öztürk konuşmasını “Farkındalık oluşturmak için düzenlediğimiz kampanyamızın hem bağışçı sayımızın artmasına hem de toplumsal yardımlaşmanın ve dayanışmanın kuvvetlenmesine vesile olmasını diliyorum” diyerek sonlandırdı.

“Bir İyiliğe Delalet Eden Onu İşlemiş Gibidir”

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey de konuşmasına kan bağışı gibi önemli bir çalışmada Toç Bir-Sen ve Türk Kızılayı ile işbirliği içinde olmaktan ve programa ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Genel Müdür Karacabey; “Bizler kan bağışında bulunalım, bir iyiliğe delalet eden onu işlemiş gibidir. Bu anlamda Toç Bir-Sen Genel Başkanına, Kızılay Bölge Müdürüne ve Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarımıza gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim. Ayrıca Toç Bir-Sen Genel Başkanımız Hüseyin Öztürk ve Yönetim Kurulu üyelerini de hayırlı olan tüm işlerde yer aldıkları için tebrik ediyorum” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü olarak Türk Kızılayı ile birlikte “Bir Damla Kan, Bir Fidan” kampanyası yürüttüklerini de kaydeden Karacabey şuana kadar bu kampanya kapsamında 6.5 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunu kaydetti. 5 yıl sonrasında 14 milyon fidanın toprakla buluşturulmasını hedeflediklerini kaydetti.

Türk Kızılayı Bölge Müdürü Güler’den Toç Bir-Sen’e Teşekkür

Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Murat Güler de konuşmasında 2004 yılında “Ulusal Güvenli Kan Temini Projesi” başlayan çalışmalarının ciddi anlamda ivmelendiğini belirterek bugün ülkemizdeki kan ihtiyacının yüzde 81’inin 82’sinin kan bağışçılarının yaptığı bağışlarla karşılandığını belirtti. Güler Türk Kızılayı’nın günde 250 noktada yaklaşık 8 ila 10 bin arasında kan bağışı topladıklarını söyleyerek konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Toç Bir-Sen Genel Başkanımıza, ekibine ve tüm Toç Bir-Sen ailesine birkez daha Türk Kızılayı’na sundukları katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü Toç Bir-Sen’le yaptığımız her organizasyonda bir önceki kampanyamızdaki kan bağışlarımızı 2’ye 3’e katlıyoruz.  Orman Genel Müdürlüğümüze de kampanyamıza yaptığı ev sahipliğinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.”

Konuşmaların ardından kan bağışına geçildi.

Habere Bağlı Fotoğraflar