Kaya: “15 Temmuz Bir İşgaldir, Bir İhanettir ve Bir Katliam Projesidir”

Haber tarihi: 15.7.2017 | Okunma: 478
Bu Haberi Paylaşın

TOÇ BİR-SEN 10 ve 52 Nolu Bursa Şubeleri 15 Temmuz Şehitlerini düzenlediği programla andı.

 15 Temmuz şehitlerini unutmayan TOÇ BİR SEN 10 ve 52 No’lu Bursa Şubeler 15 Temmuz Şehitleri anısına Gıda ve Tarım Hayvancılık Bursa İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlediği  "15 Temmuza Tarih diyalektiğiyle bakış" konulu konferansla bir anma programı düzenledi. Yoğun katılımın sağlandığı programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve TOÇ BİR-SEN  Genel Başkanı Günay Kaya'nın yanı sıra Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, TOÇ BİR-SEN  10 Nolu Bursa Şube Başkanı Lütfü Günerigök, 52 No’lu Şube Başkanı İsmail Boz, kurum müdürleri ve çok sayıdaki üye katıldı.

 KAYA: “15 Temmuz Bir İşgaldir, Bir İhanettir ve Bir Katliam Projesidir”

Büyük ilgi gören programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve TOÇ BİR-SEN  Genel Başkanı Günay Kaya 15 Temmuz'un tarihte bir dönüm noktası olduğunu belirterek " 15 Temmuz, 10 Ağustos 1920’deki Sevr Antlaşması’nın maddelikten değil; fiil uygulanma hamlesidir. 1. Dünya Savaşı'nda Çanakkale nasıl bir topyekûn işgal hamlesidir. Bütün savaş tarihin argümanları kullanılmıştır. 15 Temmuz, Çanakkale'nin ötesinde bir darbe değil; onun ötesinde bir işgal topyekûn İslam dünyasını tarihten silme hamlesidir. Çanakkale’nin 100 kat ötesinde bir işgaldir, bir ihanettir ve bir katliam projesidir” diye konuştu.

KAYA: “249 KARDEŞİMİZİ GÖMDÜK AMA BİR 15 TEMMUZ RUHU OLUŞTURDUK”

Ülkenin milletin İslam dünyasını tamamen işgal edilmesi için FETÖ terör örgütünün 10’larca yıl Batılı ajanlarla dirsek teması yapmış olmasının alçakça bir hadise olduğunu vurgulayan Kaya, “Mesele bizim iç meselemiz değil. Mesele dünyanın bu mazlum millete küresel bir hamlesidir. Binlerce yıllık tarihin günümüzdeki hesaplaşması ve 100’lerce yılık şark meselelerin nokta konulmasıdır 15 Temmuz” diyerek sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “15 Temmuz 2016’da 249 kardeşimizi gömdük ama bir 15 Temmuz ruhu oluşturduk. 15 Temmuz’un zaferi herhangi bir kesime değil; sağcısıyla solcusuyla, liberaliyle muhafazakârıyla, askeriyle siviliyle, basınıyla halkıyla ve köylüsüyle, 89 milyon bu millet evladının ve 2 milyar İslam dünyasındaki bütün samimi Müslümanların topyekûn millî ve yerli bir çizgide buluşmalarının zaferidir. Bu vesile ile 15 Temmuz’un ilk yıl dönümünde şanlı tarihimizin bütün şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum.”

GÜNERİGÖK: “BUGÜN 249 ŞEHİDİMİZ SAYESİNDE BİR ARADAYIZ”

Programda konuşmasını Mehmet Akif Ersoy'un 'Zulmü Alkışlayamam' şiirinin dizleriyle yapan TOÇ BİR-SEN 10 Nolu Şube Başkanı Lütfü Günerigök, "1 yıl önce bu toprakların onurlu ve yürekli evlatları olarak el ele verdik ve hep birlikte yeniden dirilişin şanlı tarihini yazdık. Darbelerden epeyce canı yanmış bu ülkenin çocukları olarak haklarımıza irademize, geleceğimize ve onurumuza sahip çıktık. Allah bir daha bu millete hiçbir darbe, ihtilal ve müdahale yaşatmasın. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

249 vatan evladı 15 Temmuz hain darbe girişiminde canlarını feda etmesiyle bir arada olduklarının altını çizen Numan Şeker, "Bugün buradaysak bu 249 vatan evladının kanları sayesinde buradayız. Fakat birileri 'bu tiyatro,senaryoydu, kontrollü darbeydi' desin. Biz bunları Allah'a havale ediyoruz. Zaten millette bunları çok iyi tanıdı. 27 gece alanlarda kimlerin nöbet tuttuğunu bu millet çok iyi biliyor" dedi.

ŞEKER:“MEMUR-SEN ÜLKENİN HER KIRILMA ANINDA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIŞTIR”

15 Temmuz gecesi Türkiye'de ilk alanlara inen sivil toplum örgütü olduklarına dikkat çeken Numan Şeker, "O gece birçok vatandaşımız AVM'lerin ve bankaların önünde kuyruklar oluştururken, Memur-Sen camiası olarak 1milyon üyesiyle 23.32'de genel başkanımız, Genel Kurmay Başkanlığı'nın önünden bütün il başkanlarına mesaj çekerek, 'şu an Genel Kurmay Başkanlığı bombalanıyor. Darbe yapılıyor. Bütün teşkilatlar olarak, bulunduğunuz illerin en büyük alanlarına iniyorsunuz' direktifini verdi. Hamd olsun Türkiye'de alanlara inen ilk sivil toplum örgütüyüz. 16 Temmuz'da da Bursa'dan 500 kişiyle Ankara'ya alanları dolduran miting yaptık. Türkiye'nin kırılma anlarında Memur-Sen üzerine düşeni yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir" diyerek sözlerini şu cümlelerle noktaladı: "Bu vesile ile kadim medeniyetimizin başlangıcından 15 Temmuz ve bugüne kadar bu vatan için kutsal değerler için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum."

Programda Kuran-ı Kerim tilaveti ve hatmi şeriflerin yanında 15 Temmuz destanı için yazılan şiirler okunarak şehitler anıldı.Programın sonunda ise katılanlara helva ve dondurma ikramı yapıldı.

Habere Bağlı Fotoğraflar