Malatya Şube Başkanlığı Hekimhan İlçesini Ziyaret Etti

Haber tarihi: 19.2.2018 | Okunma: 165
Bu Haberi Paylaşın

Toç Bir-Sen Malatya Şube Başkanı  ve Yönetim Kurulu üyeleri, Hekimhan İlçesine sendikal çalışmalarını çalışanlarla paylaşmak ve sorunlarını dinlemek amacı ile bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarete Şube Başkanı İlhami Polat, Şube Başkan Vekili İhsan Elpaze, Şube Başkan Yardımcıları Güven Özceyhan ve Adem Kutlu katıldı. Ziyarete Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nden başlayan Şube Yönetimi burada personelin sorunlarını dinledikten sonra; Hekimhan Orman İşletme Şefliği personeli ile bir araya geldiler. Ardından tarım-ormancılık hizmet koluna bağlı kurumlarda görev yapan çalışanların katıldığı yemekli bir toplantı yapıldı.   

Toplantılarda çalışanlar Şube Yönetimine çalışma hayatı ile ilgili sorunlarını ilettiler. Şube Başkanı Polat tüm talepleri not alarak bu sorunların İl Müdürlüğüne ve Genel Merkeze iletileceğini belirtti. Çalışanların büyük ilgi gösterdiği toplantıda Yönetim Kurulu üyelerimiz yaptıkları konuşmalarda özetle aşağıdaki hususlara değindiler:

Şube Başkanı İlhami Polat : “Toç Bir-Sen Malatya Şube Başkanlığı olarak çalışanlarımızın sorunları karşısında devamlı duyarlı davrandık. Bundan böyle de duyarlı davranmaya devam edeceğiz. İlçelerimize düzenlediğimiz geziler ile çalışma arkadaşlarımızı yerinde ziyaret etmek istedik. Burada bize ilettiğiniz bütün sorunlar ilgili makamlara iletileceğinden şüpheniz olmasın. Sizin sıkıntılarınız bizim sıkıntılarımızdır. Çalışma hayatımızla ilgili sorunları toplayıp düzenledikten sonra Genel Merkezimizle paylaşıyoruz. Bu sorunların bir kısmı çözüldü. Henüz çözülmeyen sorunlarımız var. Bu sorunlarında takipçisi olacağız. Veteriner Hekim, Veteriner Sağlık Teknikeri ve Teknisyenlerinin uygulama ücretleri konusundaki sıkıntıların farkındayız. Ümidimiz bu konuda yaşanan mağduriyet bir an önce çözüme kavuşur. Genel Merkezimizin bu konudaki gayretlerini Genel Merkezin Web sitesinden arkadaşlarımız takip edebilirler. Yapılan çalışmaları mesajlar ile üyelerimize ilettik” dedi.

Şube Başkan Vekili İhsan Elpaze: “ Hekimhan ilçesinde arkadaşlarımızın bana iletmiş oldukları sorunları çözmek için elimizden gelen gayretleri gösterdik. Çalışma hayatlarına ilişkin sorunlarını bizlere ilettikleri sürece bu duyarlılığımız devam edecektir” dedi.

Şube Başkan Yardımcısı Güven Özceyhan: “İlçelere Yaptığımız gezilerde toplantılarımıza tüm çalışanlarımızın katılmasın istiyoruz.  Biz sendika olarak tüm çalışanlarımızı kucaklamayı önemsiyoruz. Önemli olan sorunlarımıza birlikte çözüm bulmak. Uygulama ücreti konusu en önemli sorunlarımızdan birisi olarak güncelliğini koruyor. Sorunu Genel Merkez Yöneticilerimizle paylaştık. Umut ediyoruz Bakanlık Yöneticileri ile gerekli görüşmeler yapılarak bir çözüm yolu bulunacaktır. Çözüme yönelik önerisi olan arkadaşlar çözüm önerilerini bizler ile paylaşırlarsa Genel Merkez yöneticilerimize iletebiliriz” dedi.

Şube Başkan Yardımcısı Adem Kutlu: “İlimizde Orman Muhafaza Memurlarının Belediyeler tarafından işletilen toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları konusunda toplu sözleşme kazanımımız olduğu halde uygulamada bazı sorunlar maalesef yaşanmaktadır. Bu konudaki mağduriyeti Genel Merkezdeki avukatlarımız aracılığı ile yargıya taşımış bulunmaktayız. Buradan olumlu bir sonucu çıkacağını umuyorum” dedi.

 

Katılımcıların iyi temennileri ile toplantılar sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar