Nurettin TAŞ’tan Teşekkür Ziyareti

Nurettin TAŞ, Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü çalışanlarına kazanılan Fazla Mesa ücreti hakkı için Toç Bir-Sen Genel Merkezine teşekkür ziyaretinde bulundu.

Haber tarihi: 11.9.2017 | Okunma: 747
Bu Haberi Paylaşın

4. Dönem Toplu Sözleşme ile kazanılan “Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Personelinin Fazla Çalışma Ücreti” hakkı için teşekkür emek amacıyla Toç Bir-Sen Genel Merkezini ziyaret eden Genel Müdür Nurettin TAŞ’a Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet KARACA eşlik etti.  Genel Başkan Vekili Sabri KIZILKAYA ile Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin ÖZTÜRK ve İbrahim Ethem GÜRSOY un ev sahipliği yaptığı ziyarete OGM Başmüfettişlerinden Hasan TÜRKYILMAZ'da katıldı. Genel Müdür TAŞ “ Yasadışı avcılık ile gece gündüz, normal mesai saatleri dışında dahi, mesai mefhumu gözetmeden, zor şartlar altında mücadele eden personelin emeğinin karşılığının bu sözleşme ile bir nebzede olsa ödenebileceğini bunun ’da çalışanların çalışma azminde ve iş veriminde olumlu katkı sağlayacağını” söyleyerek bu kazanımda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Genel Başkan Vekili KIZILKAYA “ 43 000 üyesinin desteğiyle hizmet kolunun yetkili sendikası olarak,  emeğin ve alın terinin karşılığının alınması için mücadele ettiklerini 4. Dönem Toplu Sözleşme ile bu konuda önemli adımlar atıklarını” söyledi.

KIZILKAYA “Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü personellerine, Ayda 50 saati yılda 300 saati geçmemek üzere, normal mesai saatleri dışında, yasadışı avcılık ve biyokaçakçılık ile mücadele amacıyla yapılan fazla mesailerine ücret olarak, bütçe kanununda belirlenen fazla mesai saat ücretinin 3 katı ücret ödenecektir. Bunun parasal karşılığı da brüt olarak ayda 300 tl yılda 1800 tl dir.  Bu kazanım teşkilatımız için oldukça önemlidir, tüm Milli Parklar teşkilatına hayırlı olsun “  diyerek sözlerine devam etti.

Karşılıklı olarak birlikte çalışma ve iyi niyet temennileri ile çalışanların sorunlarının konuşulduğu ziyaret oldukça faydalı olmuştur.