Öztürk: Kuruş Sendikacılığı Değil, Duruş Sendikacılığı Yapıyoruz

Haber tarihi: 7.3.2018 | Okunma: 599
Bu Haberi Paylaşın

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ve Genel Başkan Yardımcıları teşkilat çalışmaları kapsamında Muğla, Aydın, İzmir ve Manisa’da tarım-ormancılık hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret ederek bu kurumlarda görev yapan çalışanlarla düzenledikleri toplantılarda bir araya geldiler. 

Katılımın yüksek olduğu ve oldukça verimli geçen toplantılarda Öztürk, çalışanların taleplerini, sorunlarını dinleyip, 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme kazanımları ve sendikal çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Toç Bir-Sen heyeti kurum müdürleriyle de çalışanların kendilerine ilettiği konular hakkında istişarelerde bulundu.

Teşkilat çalışmalarında Genel Başkan Hüseyin Öztürk’e Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Ethem Gürsoy, Zekeriya Yazıcı, Fatih Doğan, Muğla Şube Başkanı Cüneyd Topaloğlu, Aydın İl Başkanı Durmuş Cengiz, İzmir Şube Başkanı Mustafa Gücük, Manisa Şube Başkanı Erkan Mutlu ile İl / Şube Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

"Kuruş sendikacılığı değil, duruş sendikacılığı yapıyoruz"

Toç Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ziyaretlerin ardından İl ve Şube Başkanlıklarınca düzenlenen İl Divan Toplantılarına katıldı. Toplantıda teşkilata seslenen Öztürk; “Biz sadece ücret sendikacılığı yapmıyoruz. Biz bir duruş sergiliyoruz, kuruş sendikacılığı değil duruş sendikacılığı yapıyoruz” dedi.  

15 Temmuz ve öncesindeki 28 Şubat sürecinde Memur-Sen olarak duruşlarının hep net olduğunu belirten Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, "Bizler daima ülkemizin, milletimizin, devletimizin ve millet iradesinin yanında yer aldık.  Milletimizin, ülkemizin ve devletimizin bekası, ümmetin birlik ve beraberliği için tavrımızda, duruşumuzda, davamızda hep elif gibi dik durduk. Bu noktada Memur-Sen'in ilk tohumunu atan ve bugün dev bir çınara dönüşmesine vesile olan kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan hocamızı bir kez daha rahmetle anıyorum" dedi.

Öztürk, Memur-Sen olarak 2010 referandumuna büyük destek verdiklerini, Türkiye’nin sistem tıkanıklarından kurtulması noktasında olağanüstü bir gayret gösterdiklerini söyleyerek; "2010 yılında yapılan referandum sonrasında toplu sözleşme hakkı elde ettikten sonra memurların özlük haklarında çok ciddi iyileşmeler yaşandı. Burada Memur-Sen'in farkını hep birlikte çok net bir şekilde görüyoruz. 2010 öncesi ile 2010 sonrası karşılaştırıldığında kamu görevlilerinin özlük haklarının yüzde 200'lere, yüzde 300'lere ulaştığını, kazanımlarımızı arttırdığımızı net bir şekilde görürsünüz. Biz sadece ücret sendikacılığı yapmıyoruz. Biz bir duruş sergiliyoruz, kuruş değil duruş sendikacılığı yapıyoruz. Çünkü bu dava için kurulan sendikanın ilk kurucuları bize adam gibi durmayı öğrettiler" dedi.

"Türkiye'nin Ayağına Pranga Vurmaya Çalışıyorlar"

Birilerinin Türkiye'nin ilerlemesinden endişe ettiğini belirten Toç Bir-Sen Genel Başkanı Öztürk, "Birilerinin yerli işbirlikçileri Türkiye'nin ayağına pranga vurmaya çalışıyorlar. Türkiye artık eski ruhuna bürünmüş, bölgenin ağabeyi, hamisi konumunda ilerliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkenin çıkarları için ülke ülke dolaşıyor. Ülkemizin sınırlarını tehdit eden terör örgütü ile mücadele ederken, biz burada bunu hissetmiyoruz bile. İşte bunu hazmedemeyenler var. Küresel işbirlikçileri anlıyoruz, ama yerli işbirlikçileri buradan kınamadan geçemeyeceğim. Suriyeli mültecilerin evine gitmesini ön plana çıkaran, bu söylemi ileri süren bu yerli işbirlikçiler var ya, onlar şu rakamları çok net biliyorlar. Suriyeli mültecilerin bu devlete 4 yıllık maliyeti 8 milyar dolar. STK'ların yaptığı katkılar ile 4 yıllık maliyeti 30 milyar dolar. Peki bu ülkede yapmaya çalıştıkları darbeciklerin maliyeti ne? 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin maliyeti 17 milyar dolar. Gezi Parkı'nın bir aylık maliyeti 151 milyar dolar. 28 Şubat postmodern darbenin maliyeti 390 milyar dolar. Kim gitsin, Suriyeliler mi gitsin, zaten gidecekler. O bölgeler temizlendikçe bu insanlar kendi ülkesine, kendi evine gidecek. Bu ülkedeki bazı işbirlikçiler zaten gitti. Birileri Pensilvanya'ya, birileri Almanya'ya gitti" dedi.

Genel Başkan Öztürk başkanlığındaki Toç Bir-Sen heyeti Muğla Valisi Esengül Civelek’i, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'i de makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri ManisaŞube Başkanlığı'nın yeni teşkilat bürosunun da açılışına katıldı. Açılışta konuşan Öztürk, "45 Nolu Manisa Şube Başkanlığımızın yeni teşkilat bürosunun açılışında "birlikten doğan güce" şahit oluyoruz. Bunun için evvela Şube Başkanımız Erkan Mutlu’yu ve Yönetim Kurulu üyelerini canı gönülden tebrik ediyorum. İllerde şubelerimizin kendi yerlerinde üyelerimize daha iyi ve kaliteli hizmet vermek amacıyla bu gibi olanakların oluşturulması üyelerimize sinerji, teşkilatımıza güç katacaktır.

Bir kez daha Şube Yönetimimize, üyelerimize ve siz değerli konuklarımıza katılımlarınız için teşekkür ediyor, yeni teşkilat büromuzun, üyelerimize, kamu çalışanlarımıza, Manisamıza ve ülkemize hayırlı hizmetlerde bulunmasını temenni ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından teşkilat bürosu dualarla açıldı.

Habere Bağlı Fotoğraflar