Toç Bir-Sen Kayseri Şubesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü Kutladı

TOÇ BİR-SEN Kayseri Şube Başkanlığı, Engelli Komisyonu ve üyeleri ile bir araya gelerek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

Haber tarihi: 6.12.2016 | Okunma: 813
Bu Haberi Paylaşın

TOÇ BİR-SEN Kayseri Şube Başkanlığı, Engelli Komisyonu ve üyeleri ile bir araya gelerek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

Engelli Komisyonu Başkanı Yasin Okatan, yaptığı açılış konuşmasında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü unutmayan TOÇ BİR-SEN Şube Yönetimine teşekkür etti.

Şube Başkanı Murat Kuzkale ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlediğimiz kahvaltıda Engelli Komisyonumuz, Yönetim Kurulumuz ve engelli üyelerimizle biraya gelerek birliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirmek istedik. Engelli yoktur, engeller vardır, engel bazen bir uzvumuzda olduğu gibi, bazen de yaşamımız sürecinde karşımıza çıkabiliyor. Bu engel bazen gözün görmemesi, kulağın duymaması olabileceği gibi, bazen de çocuk sahibi olamama, uygun bir iş bulamama vb şekillerde de karşımıza çıkabiliyor. Ancak ne şekilde olursa olsun, bu engeller bizim için bir sabır ve şükür vesilesidir."

Konuşmasında, 15 Temmuz’da ülkemizin de büyümesine, gelişmesine ve bölgesinde lider olunmasına engel olmak için kalkışanlara, Türk Milleti olarak en güzel dersi verdiklerini belirten Kuzkale, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, üyelere kitap hediye etti.