TODAİE Genel Müdürü Aslan’dan Toç Bir-Sen’e Ziyaret

Haber tarihi: 10.7.2017 | Okunma: 370
Bu Haberi Paylaşın

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan, TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı Günay Kaya’yı sendikanın genel merkezinde ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkan Günay Kaya TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan’a nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, TODAİE’nin başarılı çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti. Kaya,  kurumun "Modern Enderun" noktasındaki hamleleri büyük bir gururla ve mutlulukla takip ettiğini de belirterek; “ Yeni Türkiye’yi inşa edeceksek Adriyatik’ten Çin Seddi’ne, Afrika’nın derinliklerine medeniyet havzamızla, coğrafyamızla yeniden kucaklaşmamız lazım. TODAİE de bunun öncülüğünü yapıyor. Bununla ilgili olarak da devlet olarak, millet olarak bize düşen sorumlulukların gereğini yapmamız gerekiyor. Devletin ve milletin bu sınırlara koşmasını öteden beridir arzulayan, bir TODAİE öğrencisi olarak değil bu güzel ülkenin bir insanı olarak bunun fiili adımlarının atılıyor olmasını görüyor olmaktan da şahsım adına büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim” dedi.

Kaya, TODAİE’nin Aslan’ın genel müdürlüğünde bu hedeflere büyük adımlarla koştuğunu da söyleyerek şunları dile getirdi: “Tarihimizle barışıyoruz, medeniyetimizle kucaklaşıyoruz. TODAİE de bunun bilimsel öncülüğünü yapıyor. Sizin bilgi, birikim, tecrübelerinizle bu kucaklaşmada çok büyük bir yol kat edildi, çok başarılı çalışmalar gerçekleştirildi. Bu çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ediyor, başarılarınızın daimi olmasını diliyorum” dedi.

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan da Genel Başkan Kaya’ya konukseverliğinden ve güzel dileklerinden dolayı teşekkür etti. “Biz Enderun’un torunuyuz” diyen Aslan; “Dede ile torun arasında bir bağ olmalı. Geçmişimize sahip çıkmalıyız. Geçmişini reddeden bir toplum, geçmişini reddeden bir kurum, geçmişini reddeden bir kişi menzil-i maksuda ulaşamaz. Şahsınız ve Memur-Sen’in de desteğiyle TODAİE artık menzil-i maksuda emin adımlarla ilerliyor. Hepimiz bu coğrafyada barış ve refah istiyoruz. Bunun için de en önemli olan şey yöneticilerin yetişmesidir. TODAİE, yalnızca ülkemizin değil, Türkiye’nin yakın coğrafyasını oluşturan Ortadoğu, Balkan ve Kafkas coğrafyasının en güçlü ve saygın kamu yönetimi enstitüsü vasfını kazanmıştır. TODAİE yalnızca teorik bilginin verildiği bir akademik kurum değil, aynı zamanda bürokrasinin deneyim paylaşım merkezi olma hüviyetine sahiptir” dedi.

İki saati aşkın süren ziyaret iyi dilek temennileri ile sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar