“TÜRKİYE ASRIN ENSARIDIR”

Haber tarihi: 9.4.2018 | Okunma: 384
Bu Haberi Paylaşın

Toç Bir-Sen 30. Başkanlar Kurulu Eğitim ve İstişare Toplantısı Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirildi.

Toplantıda teşkilat mensuplarına seslenen Genel Başkan Hüseyin Öztürk “Memur-Sen ve Toç Bir-Sen daima; ülkemizin, kamu çalışanlarımızın, milletimizin ve millet iradesinin yanında yer almıştır” dedi.

“TÜRKİYE ASRIN ENSARIDIR”

Konuşmasında Zeytin Dalı Harekatına karşı çıkan STK’ları ve sözde aydınları da sert sözlerle eleştiren Öztürk “Sınır ötesine işgal için değil ihya için giden güvenlik güçlerimizin yanında olmayıp, savaş çığırtkanlığı yapan bu sözde aydınlar ve STK’lar bu ülkeye zararlı insanlar. Sürekli bu ülkenin ilerlemesine, güçlenmesine, bölgesinde küresel bir aktör olmasına mani olmaya çalışan, ayağına pranga olmaya çalışan kafalar bunlar. Bu kafalar ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli komşularımıza el uzatılmasını istemeyenler, ülkemize yük olarak görenler. Oysaki biz bu insanların 28 Şubat’ta ülkeye maliyetleri 390 milyar, gezi vandalizminin ise faturası 151 milyar dolar. Ama Suriyeli kardeşlerimizin bu ülkeye maliyeti sadece 29 milyar dolar. 8 milyar dolar devletin katkısı diğer kısmı ise sivil toplum kuruluşunun yaptıkları yardımlardır” dedi.

“Biz inancımız gereği bu insanların yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Çünkü biz Türkiye’yi asrın ensarı olarak görüyoruz” diyen Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz bu kardeşlerimize ensar olmanın gayreti içinde olduk. Bu ailede bunun gereğini en iyi şekilde yerine getirdi. Bu sebeple her bir teşkilat mensubumuza şükranlarımı sunuyorum. Çünkü yıllardır Türkiye’de yaşanan her olumsuz süreçte bu aile milletinin yanında, millet iradesinin yanında yer almıştır. Bir yardım kuruluşu olmamamıza rağmen sadece ülkemizde değil gönül coğrafyamızdaki tüm mazlumlara el uzatmayı kendimize borç bildik.”

Konuşmasında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Orman Mühendisleri Odası seçimlerinde 46 yıllık bir tabuyu yıkarak seçimleri kazanan, Birliğe Çağrı Grubu başkanı Hasan Türkyılmaz ve ekibini de tebrik eden Öztürk; “Bu bir başlangıç, 46 dönem sonra bu odada ilk defa milletin yanında, milli iradenin yanında bir anlayış hakim oldu. Orman Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Türkyılmaz’ı, Yönetim Kurulu üyelerini ve tüm ekibini canı gönülden tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bu ekip çok güzel işlere imza atacaklar” dedi.

    

"MASADA VE SAHADA KAMU ÇALIŞANLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE GAYRET EDİYORUZ"

“Masada ve sahada kamu çalışanlarımızı en iyi şekilde temsil etmeye gayret ediyoruz” diyen Genel Başkan Öztürk kendisinin 3 ayda 28, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin ise yaklaşık 30 ilde teşkilat buluşmalarına katıldığını, bu illerde tarım ve ormancılık hizmet koluna bağlı kurumlarda görev yapan çalışanlarla düzenledikleri toplantılarda bir araya geldiklerini belirtti. Çok verimli geçen toplantılarda üyelerinin talep ve sorunlarını dinlediklerini, sendikal çalışmalarına ilişkinde bilgilendirmelerde bulunduklarını kaydeden Öztürk bir taraftan da çalışanlarının sosyal ve özlük haklarının korunması, genişletilmesi ve kazanımlarının artırılması için mücadele ettiklerini kaydetti. Sahanın yanı sıra masada da ciddi çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen Öztürk son dönemdeki kazanımlarına ilişkin de bilgilendirmelerde bulunarak;  

-        Ruhsat Harcı talebimiz Tarım Orman Komisyonu’nda kabul edilerek Meclis Genel Kurulu’na sevk edildi

-        DKMP Genel Müdürlüğü’nde “Fazla Mesai” kazanımımız hayata geçirildi.

-        ‘Uygulama Ücretleri’nde yaşanan sorunu çözdük.

-        GTHB de Resmî kontrol görevi yürüten personele Resmi Kontrol görevi yürüttükleri her gün için 22 TL ilave ödeme aldık

-        Lisans Tamamlama talebimizi YÖK Başkanı Saraç’a ilettik. Haklı talebimizin hayata geçirilmesi için tüm bürokratik görüşmelerimizi ve çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

-        GTHB ve bağlı kuruluşlarda 4/A’lı ve 4/B’li personele yıllık olarak 1 defaya mahsus, döner sermaye bütçesinden brüt olarak yaklaşık 650 TL’ye kadar ilave ödeme yapılacak” dedi.

Öztürk, Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu çalışanlarımızın sosyal ve özlük haklarına ilişkin kazanıma dönüştürmek için mücadele ettikleri taleplerine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Genel Başkan toplantıda taleplerinden bazılarını ise şöyle dile getirdi:

- TKDK Personelinin Kadro talepleri ile mali ve sosyal haklarına ilişkin diğer taleplerinin karşılanması

- Hizmet Kolumuzdaki kurumlarda görev yapan çalışanlara Fiili Hizmet Zammı verilmesi

- TMO, TİGEM ve ESK gibi KİT' lerde uygulanan Sicil Uygulamasının kaldırılarak, sözleşme ücretlerinin Başarı Ücreti oranında arttırılması        

- Memurların emekli ikramiyelerini ve emekli maaşlarını artıracak düzenlemelerin bir an önce yapılması

- Arazi ve Seyyar Görev Tazminatı ödemelerinde yaşanan sıkıntıların giderilmesi

- Yardımcı Hizmetler Sınıfı ve Genel İdari Hizmetler Sınıfı personelinin özlük haklarının iyileştirilmesi.

Programın ikinci bölümünde ise il ve şube başkanlarının fikir ve önerileri dinlendi, üyelerin talep ve sorunlarına ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Habere Bağlı Fotoğraflar