Ülkemizin Sürdürdüğü Mücadeleye Anadolu’dan Destek

Haber tarihi: 19.2.2018 | Okunma: 132
Bu Haberi Paylaşın

Malatya’da Memur-Sen öncülüğünde yapılan kitlesel basın açıklamasıyla ülkemizin terör örgütleri ile yapmış olduğu mücadeleye destek verildi. Memur-Sen Malatya İl Temsilciği tarafından Yeni Cami Meydanı’nda yapılan kitlesel basın açıklamasında Toç Bir-Sen Malatya üyeleri de yerlerini aldılar.

“Tüm Anadolu ayaktayız, emperyalizme karşı savaştayız” sloganı ile Memur-Sen öncülüğünde Malatya’daki sivil toplum kuruluşları Suriye’nin Afrin kentine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatına yönelik Kahraman Mehmetçiklerimize destek için Yeni Cami Meydanı’ndan sloganlar atıldı. Memur-Sen Şube Başkanı Kerem Yıldırım ile Memur-Sen’e bağlı sendikaların yönetim kurulu üyelerinin, çalışanların ve  Malatyalılarında büyük destek verdiği basın açıklamasını Memur-Sen adına Malatya Kütür Memur-Sen İl Temsilcisi Muzaffer Kaçmaz yaptı. Kaçmaz yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye, terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor. Tam da bu yüzden Türkiye’nin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nı bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de "Allah yardımcınız olsun” diyoruz. Milletin desteğini, ümmetin duasını alan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimizin, şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyalist akla diz çöktüreceğine de yürekten inanıyoruz.”

Yapılan basın açıklamasından sonra terör çatışmalarında canlarını veren şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılındı ve dualar edildi.

Habere Bağlı Fotoğraflar