YİNE, YENİ KAZANIMLARA İMZA ATTIK

Haber tarihi: 23.8.2017 | Okunma: 12788
Bu Haberi Paylaşın

2018-2019 yıllarını kapsayan Tarım-Ormancılık Hizmet koluna ilişkin 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri mutabakatla sonuçlandı ve bağıtlandı.

Mutabakat metni Toç Bir-Sen adına Genel Başkan Günay Kaya ve Kamu İşveren Heyeti adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu tarafından imza altına alındı.

Toç Bir-Sen Genel Başkan Vekili Sabri Kızılkaya, Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan, Hüseyin Öztürk, Nail Süngü ve İbrahim Ethem Gürsoy’un da yer aldığı toplantıda kamu görevlilerinin geneline ilişkin 50, Tarım-Ormancılık Hizmet Kolu çalışanlarına ilişkin ise 24 madde olmak üzere hizmet kolu çalışanlarımız adına 74 madde kazanıma dönüştü.

Toç Bir-Sen bu Toplu Sözleşmede de yine Kamu Görevlilerinin maaş ve ücretlerine alınan zammın yanısıra, hizmet kolunda görev yapan çalışanların tamamına yakınının faydalanacağı yeni mali ve sosyal hakları imza altına alarak 4. Dönem Toplu Sözleşmesinden de alnının akıyla çıkmıştır.

Tüm Tarım-Orman Çalışanlarımıza ve Kurumlarımıza

4’üncü Dönem Toplu Sözleşme Kazanımlarımızın Hayırlı Olmasını Diliyoruz.

 

2018-2019 Yıllarını Kapsayan Tarım-Ormancılık Hizmet Koluna İlişkin 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme Mutabakat Metni Şöyledir:

 

 

 

 

Habere Bağlı Fotoğraflar