Evet Bir Sevdamız Bir Davamız Var

Hüseyin ÖZTÜRK - Genel Başkan

Okunma: 1089
Bu Haberi Paylaşın

Türk Siyasi tarihinin dönüm noktalarından biri 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilen 18 maddelik Anayasa değişikliği referandumudur. Milletimiz feraseti ve basiretiyle, vesayetin imhasına, yeni Türkiye’nin ise inşasına “Evet” demiştir. Bu referandumda kazanan istiklalimiz, istikbalimiz ve istikrar olmuştur. 

Devletin milletinden milletin devletine, otoriter devletten demokratik, sosyal hukuk devletine tam anlamıyla geçişin yanı sıra güçlü ve büyük Türkiye için elzem olan bu referandumla birlikte, milletimize onlarca yıl kaybettiren darbeler de artık tarihin çöp sepetindedir.

Devletimiz ve milletimiz; FETÖ’ye, PKK’ya, PYD’ye, DHKP-C’ye, DAEŞ’e ve bu kuklaların iplerini elinde tutan iç ve dış üst akıllara karşı; siyasi, ekonomik bağımsızlığımız ve sınır güvenliğimizin sağlanması için büyük bir mücadele veriyor. Özellikle Türkiye'mizde ve yakın coğrafyamızda kirli oyunlar, tezgahlar yeniden kuruluyor. Rejimler çökerken, halklar birbirine kırdırılıyor.

Üst aklın yeni bir oyunu olan bu kaos ve kriz ortamında İslam ülkeleri hedef haline getiriliyor, Ortadoğu'nun yıkılıp yeniden inşa edilmesi gerektiği tezini üreten Neo-Conlar ülkemizi de dizayn etmeye çalışıyor. Bu odakların elini ise vesayetçi parlamentarizm ve zayıf koalisyon hükümetlerinin yol açtığı sorunlar kuvvetlendiriyor.

Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi, istikbalimizi hedef alan bu kan emici yarasalardan ve onların kirli tezgahlarından kurtulmak için verilen bu savaşta ise devletimizin en büyük gücü, istikrarı ve hızlı karar alabilme yeteneği olacaktır. Bürokratik vesayeti ortadan kaldırmak, yasama ve yürütmeyi güçlü bir yapıya kavuşturarak yönetimde çift başlılığı sonlandırmak, demokratikleşmeyi ve milli iradenin temsiliyetini kuvvetlendirmek, yargıda tarafsızlığı ve bağımsızlığı sağlamak için sistem değişikliği şarttı.

Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi ile artık siyasi kavga ve entrikalardan uzak, doğrudan sonuca gidilen kararlar hızlı şekilde alınabilecektir. Her türlü yetkiye sahip fakat sorumluluğu olmayan Cumhurbaşkanı yerine, halkın çoğunluk oyuyla devleti yönetecek hem yetkisi hem de sorumluluğu olan Cumhurbaşkanı olacaktır.

Bu denli önemli Anayasa Referandumu’nda, kararın politik değil hayati olduğunun bilinciyle, inancıyla, iradesiyle tercihini “EVET” ten yana kullanan milletimiz; dosta-düşmana, haine ve çanakçısına, iç ve dış üst akıllara, kısacası tüm dünyaya,  aziz milletimizin asla prangalara vurulamayacağını göstermiştir.

Artık önümüzdeki süreçte; Uyum Yasaları, Uluslararası İlişkiler, Kamu Personel Reformu, Seçim ve Siyasi Partiler Yasası gibi önemli gündem maddeleri var. Ekonomi ise tabii ki en önemli gündem maddelerimizden biri olmaya devam edecek. İnşallah yeni yapı ile bu reformlar hızla geçecek ve ülke olarak çok daha iyi işler başaracağız, üretmeye ve güçlenmeye koşar adımlarla devam edeceğiz.

Milletimiz için en hayırlısı olduğuna inandığımız Cumhurbaşkanlığı sistemi ve Anayasa değişikliğinin ülkemize, milletimize, coğrafyamıza ve Alem-i İslam’a hayırlı olmasını diliyor, büyük bir millet güçlü bir devlet için, hainlerin ve onların yerli işbirlikçilerinin ekonomik, siyasi ve kültürel tuzaklarını bozmak için, dünya mazlumlara ensar olmak için, bin yıllık desende bir ve beraber olan kardeşliğimizin devamı için, istiklalimiz, istikbalimiz ve istikrar için “EVET” oyu kullanan tüm vatandaşlarımıza bu ülkenin harcına kattıkları değer için tekrar teşekkür ediyorum.


Yazarın Diğer Yazıları

  1. Bu Kutlu Yolda Hep Birlikte Kardeşçe Omuz Omuza Yürümeye Devam Edeceğiz
  2. Biz Kuru Kavgaların Değil, Büyük Sevdaların Teşkilatıyız
  3. Evet Bir Sevdamız Bir Davamız Var