Teşekkür ve Merhaba

İbrahim Ethem GÜRSOY -

Okunma: 3882
Bu Haberi Paylaşın

14. yılımızı kutladığımız şu günlerde, yeniden yetkiyi bizlere, ehil ellere teslim ettiğiniz için teşekkürler. Sizlerin desteğiyle Tarım-Ormancılık hizmet kolunda tüm memurları temsil etme yetkisi, sorumluluğu ve ağır yükü bu dönemde de omuzlarımızda. Bu büyük yükün ve sorumluluğun bilincinde olarak “Kurum İdari Kurulu”, “Kamu Personeli Danışma Kurulu”, “Toplu Sözleşme Masası”  gibi her türlü platformda ve gerekirse meydanlarda eylemlerde, siz değerli üyelerimizin ve tüm kamu çalışanlarının hak ve hukuk mücadelesinin yılmaz savunucusu ve takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Erdemliler hareketinin bir neferi olarak çıktığımız bu yolda, sendikamızı memur sendikacılığının yıldızı yapan üyelerimizden, teşkilatımızın her kademesinde görev alan teşkilat liderlerimize (Şube/ İl Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kadınlar ve Engelli Çalışanlar Komisyonu üyeleri, İşyeri temsilcileri ) sonsuz şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Sizlerin fedakâr ve cefakâr çalışmaları olmasaydı, sadece memur sendikacılığının bir ayağı değil Türkiye’de ki sivil toplum çalışmalarının en önemli ayaklarından biri eksik kalacaktı. Zira Toç Bir-Sen ve Memur-Sen olarak, mazlumun ve mağdurun sesi olan, tüm dünyada Demokrasi ve İnsan Haklarının yılmaz müdafisi örnek bir Sivil Toplum teşkilatının neşvünema bulmasına vesile oldunuz.

Maddiyat ne kadar önemli olursa olsun, sendikacılığın sadece para için değil değerlerimiz içinde yapılması gerektiğini ortaya koydunuz. İşte bu sebeple sizler, Arakan’da Yetimhane, Filistin’de Şifahane, Somali’de Su Kuyuları yapılmasını sağladınız. Sizler Doğu Türkistan’da, Mısır’da, Suriye’de, Arakan’da, Irak’ta ve dünyanın dört bir tarafında yapılan zulümlere karşı dimdik durdunuz. Özgürlüklerin (kamuda kılık kıyafet serbestiyeti, vb.) ve insan haklarının en önemli savunucuları oldunuz.

Bu duruşunuzla memur sendikacılığının ve sivil toplum kuruluşlarının tarihini altın harflerle yeniden yazdınız. Bizlerde sizlerden aldığımız güçle sadece Ankara’da değil, tüm Türkiye’de ve tüm Dünya’da sizlerin sesi olmaya gayret ettik ve edeceğiz.

Kutlu davamızın bu günlere gelmesinde emeği geçen Kurucular Kurulu Üyelerinden, Genel Merkez de görev yapmış tüm ağabeylerimize de teşekkür ederken, dava öncümüz rahmetli Mehmet Akif İnan başta olmak üzere, Tahsin Suda, Serdar Güllüoğlu ve Remzi Şanlı ağabeyleri de rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz.

Bu büyük erdemliler hareketinin Genel Merkez Yönetimine son kongre ile dâhil olan bir kardeşiniz olarak, bu mücadelede böylesi güzide bir ekiple birlikte, sizleri en iyi şekilde temsil edip tüm gücümüz ve inancımızla bayrağı daha yukarılara çıkartmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.
Bu bağlamda sizlere bakarak kendimizi yenilemek ve yeni ufuklara yelken açmak, sizlere daha iyi hizmet sunmak adına internet sitemizi tamamen yeniledik, Memur Sen olarak sizi daha iyi temsil edecek, simge bir binanın inşaatında Toç Bir Sen olarak yerimizi aldık. Yeni projelerimizle de sendikamızı yeni zirvelere hep beraber taşıyacağız.

Yeni dönemde soylu sendikacılıkta yeni hedefimiz; Genel Merkez yöneticileri tarafından gidilmedik bir işyeri, ziyaret edilmedik bir üye bırakmamak adına, demir çarıkları giyip yollara düşen abdallar (derviş) misali Anadolu’yu karış karış dolaşıp her bir üyemizin derdi ile dertlenmek.

Bu dönemin sonunda, niteliğin nicelik kadar önemli olduğu Toplu Sözleşme Masası’na 50 000 ( Elli bin) üyemizden aldığımız güçle oturarak, Toplu Sözleşmelerde büyük kazanımlara imza atmakta bir diğer hedefimiz.
Bu hedeflere hep beraber ulaşmak dileğiyle, Rabbimden birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza etmesi için duayla, kalın sağlıcakla…


Yazarın Diğer Yazıları

  1. Es-Selamü Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatühü
  2. Teşekkür ve Merhaba