Fatih DOĞAN

10.03.1982 tarihinde Yozgat’ın Yerköy ilçesinde doğmuştur. Yerköy İmam-Hatip Lisesi’nde mezun olduktan sonra Niğde Üniversitesi Ş.Koçhisar Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Bölümü’nü ardından da Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

2001 yılında Yozgat / Yenifakılı İlçe Müftülüğü’nde çalışma hayatına başlayan Doğan; Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Ankara Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürlüğü, Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde çalışmıştır. Doğan halen, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü personelidir. 

Sendikacılık hayatına 2005 yılında TKB Personel Genel Müdürlüğü’nde TOÇ BİR-SEN İşyeri Temsilcisi olarak başlayan Doğan TOÇ BİR-SEN Ankara 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şube Başkanlığı yapmıştır. 2011 yılında yapılan TOÇ BİR-SEN 4. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Merkez Yönetiminde görev alan Doğan, 2015 yılında gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurul'da da Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na seçilmiştir. 

18 Kasım 2017'de yapılan Genel Kurul'da Doğan Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmiştir.

Doğan, 19-20 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurul'da Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olmuştur.

Doğan evli ve iki çocuk babasıdır.