Şanlıurfa Şube Başkanlığı

Şanlıurfa Şube Başkanlığı

A- A A+


TOÇ BİR-SEN ŞANLIURFA ŞUBESİNİN İFTAR PROĞRAMI (12.09.2008)Sendik..

TOÇ BİR-SEN ŞANLIURFA ŞUBESİNİN İFTAR PROĞRAMI (12.09.2008)

Sendikamızın Şanlıurfa Şube Başkanlığının geleneksel hale getirdiği İftar Programı Şanlıurfanın nezih ortamlarından olan Şehitlik Çamlıkta yapıldı. İftar programına yüzlerce Üyemizin yanısıra; Şanlıurfa Müftüsü, İl Çevre Orman Müdürü, Tarım İl Müdür Yardımcısı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Zeki AKGÜNde katıldı. Genel Başkanımız Günay KAYA ise; Cumhurbaşkanı Abdullah GÜLün verdiği ve aynı geceye denk gelen İftar Programına katıldıkları için Şanlıurfa Şube Başkanlığımızın düzenlediği İftar Programına katılamadılar. Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki AKGÜN kısa bir selamlama konuşması yaptılar. Şanlıurfa Şube Başkanımız Mehmet KILIÇ ise günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptılar. Yaptıkları konuşmanın bir özeti ise aşağıdadır.

"Kıymetli misafirler ve TOÇ BİR-SEN Şanlıurfa Şubesinin değerli üyeleri, sizleri selamların en güzeli olan Allahın selamı ile selamlıyorum. Sendikamızın geleneksel Ramazan İftarına hoş geldiniz.

Değerli misafirler amansız rahatsızlığı sonucu 19.06.2008 tarihinde darı bekaya göç eden Genel Mali Sekreterimiz, hemşehrimiz, dava arkadaşımız Serdar GÜLLÜOĞLU kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum. Siz salonda bulunan kıymetli kardeşlerimi Sayın GÜLLÜOĞLUnun ruhuna bir fatiha okumaya davet ediyorum.

Değerli TOÇ BİR-SEN üyeleri, sizlerden aldığı güçle Yetkili Sendika olan ve aynı güçle  İlimizde bizleri tek başına Şube sayısına ulaştıran TOÇ BİR-SEN, size minnettardır. Sendikanın bu minnet borcundan başarı ile çıkması için gücümüze güç, sesimize ses katmanızı istirham ediyorum. Sendikal başarıda şunu gördük, sağlam inanç, samimi gayret ve vefa, sayısal çoğunlukla birleşince, başarı kaçınılmaz olur. Sendikamız siz değerli üyelerimizin mali ve sosyal haklarının sıkı takipçisi olmuş ve olmaya devam etmektedir. Özellikle son Toplu Görüşmelerden sonra, alınan ek ödeme ve zamlar ile birikmiş mali sıkıntılarımızın bir kısmı telafi edilmiş oldu. TOÇ BİR-SEN başkalarının mevcut yasa ile oturulmaz dediği 4688 sayılı yasa ile Toplu Görüşmelerden en iyi sonucu almak için gayret sarfederek farklılığını ortaya koymaktadır. Diğer yandan memur sendikacılığını ve memurların çalışma koşullarını AB normlarına getirtebilmenin çabasını vererek  farklılığını ortaya koymaktadır. TOÇ BİR-SEN kendi çıkarı için değil tüm üyelerinin ortak çıkarı için sendikacılık yapmaktadır...

Sendikamız ile ilgili çok kısa bilgilendirmeden sonra içinde bulunduğumuz kutlu Ramazan Ayına da kısaca değinmek istiyorum.

Kıymetli misafirler, Ramazan ayı, Kur an ayıdır. Tefekkür ayıdır. Oruç, Kur- anı Kerimle ve tefekkürle meşgul olmanın en uygun ruh haletini kazanmamızı sağlayacak bir ibadettir. İftarı, sahuru hep bu çerçevede değerlendirmemiz gerekir.

Değerli misafirler, bu ay bizim için çok önemli. Onun için bu aya son ramazanımız gibi sarılmalıyız. Her gününe son orucumuz, son iftarımız, son teravihimiz, son sahurumuz gibi sarılmalıyız. Rabbimizin rahmeti sonsuzdur. Bu ayda Müslüman olduğumuzu bir kere daha idrak etmeliyiz.

Kıymetli misafirler; "bir hurma ile olsun cehennemden korunun" öğüdü ile bizleri yetiştirin bir peygamberin izinden yürümekteyiz. Bir lokma ile olsun cennete yaklaşmalıyız. Unutmamalıyız ki Ramazanın bizler için inşa edeceği mağfiret iklimi, sadece yaptığımız iftarlarla değil, yaptırdığımız iftarlarla da gerçekleşecek. Sadece gülen gözlerle değil, güldüren gözler ile gerçekleşecek. Gülmeyen yüzlerle Ramazan olur mu...

Açlıkla-yoklukla kıvranan yuvalarla, Müslümanın gönül yurdu inşa edilebilir mi...

 Değerli TOÇ BİR-SENliler ve kıymetli misafirler yaklaşık 1,5 milyarı bulan Müslüman kardeşlerimizin dünyasındaki yerimizi, yurdumuzu iyi tespit etmeliyiz. Göğsümüzü gere gere "Ben Müslümanım" demeliyiz. Rabbimizin bizlere bahşettiği ve hiç kimsenin söküp alamayacağı bu izzet ve şeref, bizim en güzel şeref madalyamız, üstün hizmet belgemizdir. Bize enjekte edilen utançlardan, ezikliklerden, aşağılık kompleksinden kurtularak ebedi yolculuğumuzun azığını taşıyacağız...

Gecelerimize, gündüzlerimize yeniden mana yüklemeliyiz.

Kıymetli misafirler bu bir ayı geçmiş senelerimizin kefareti gibi yaşamalıyız. Bu ayı geçmiş bütün ayların, günlerin, gecelerin eksikliklerini tamamlayan bir "Allah ikramı" gibi görmeliyiz. Bu azık ayımızı iyi değerlendirmeliyiz.

Değerli TOÇ BİR-SEN üyeleri ve kıymetli misafirler konuşmamı veciz bir sözle bitirmek istiyorum. Şöyle ki; Sizin hayırlınız, ahireti için dünyayı terk eden değil, belki her ikisinden de nasibini alandır"

Beni sabırla dinlediğiniz için teşekkür eder hepinizi saygı ile selamlarım."

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR