Malatya Şube Başkanlığı Doğanşehir İlçesini Ziyaret Etti

Malatya Şube Başkanlığı Doğanşehir İlçesini Ziyaret Etti

A- A A+
08 Mart 2018 PerşembeMalatya Şube Başkanı Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Doğanşehir İlçesine sendikal çalışmalarımız konusunda bilgilendirmek ve çalışanlarımızın sorunlarını dinlemek amacı ile ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarete Şube Başkanı İlhami Polat, Şube Başkan Vekili İhsan Elpaze; Şube Başkan Yardımcısı Güven Özceyhan ve Şube Başkan Yardımcısı Adem Kutlu katıldılar. Ziyarete İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Başlayan Şube Yönetimi burada İlçe Müdürü Şerif Çetintaş’ı makamında ziyaret ettikten sonra personeli odalarında ziyaret ederek sorunlarını dinlediler. Daha sonra Yönetim  Kurulu üyeler  Doğanşehir Orman İşletme Şefliği personeli ile bir araya geldiler. Öğle yemeğinde sendikamıza bağlı tüm çalışanların katıldığı yemekli bir toplantı yapıldı.   

Yapılan toplantılarda çalışanlarımız yönetim kurulu üyelerine çalışma hayatı ile ilgili sorunlarını ilettiler. Şube başkanı aldığı notlar doğrultusunda bu sorunların İl Müdürlüğümüze ve Genel Merkeze iletileceğini belirtti. Ziyaretten duyulan memnuniyet gerek çalışanlar gerekse Yönetim Kurulu üyelerimiz tarafından dile getirildi. Toplantıda yapılan konuşmalarda özetle aşağıdaki hususlara değindiler:

Şube Başkanı İlhami Polat : “Yapmış olduğumuz bu toplantıya tüm çalışanlarımızın katılmış olmalarından dolayı çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. İlçelerimize düzenlediğimiz geziler ile çalışma arkadaşlarımızı yerinde ziyaret etmek istedik.  Malatya TOÇ BİR-SEN olarak çalışanlarımızın sorunları karşısında devamlı duyarlı davrandık. Bundan böyle de duyarlı davranmaya devam edeceğiz. Burada bize ilettiğiniz bütün sorunlar ilgili makamlara iletileceğinden şüpheniz olmasın. Sizin sıkıntılarının bizim sıkıntılarımızdır. Çalışma hayatımızla ilgili sorunları toplayıp düzenledikten sonra Genel Merkezimizle paylaşıyoruz. Bu sorunların bir kısmı çözüldü. Henüz çözülmeyen sorunlarımız var. Bu sorunlarında takipçisi olacağız. En güncel konular olması nedeni ile  5996 sayılı kanun kapsamında kontrollük hizmeti yapan arkadaşların bu hizmet karşılığında alacakları ücret konusunda yaşanan karmaşa İl Müdürlüğümüzün Bakanlığımıza görüş sorması ile açıklığa kavuşacağını umuyorum. Diğer bir güncel sorunda Veteriner Hekim, Veteriner Sağlık Teknikeri ve Teknisyenlerinin uygulama ücretleri konusundaki sıkıntılarıdır. Bu hususu ilk günden itibaren Genel Merkezimizle paylaştık. Ümidimiz bu konuda yaşanan mağduriyet bir an önce çözüme kavuşur. Genel Merkezimizin bu konudaki gayretlerini Genel Merkezin Web sitesinden arkadaşlarımız takip edebilirler. Yapılan çalışmaları mesajlar ile üyelerimize ilettik. Orman muhafaza memurlarımızın Belediyelere ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları ile ilgi Genel merkez avukatlarımız aracılığı ile yargıya başvurduk. Yürütmeyi durdurma kararı çıktı umut ediyorum bu konudaki mağduriyet en kısa sürede çözülür”  dedi.

Tarım İlçe Müdürü Şerif Çetintaş: “Sendika Yönetiminin İlçemize yapmış oldukları bu programdan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Özellikle Toplantıyı sadece üyelerle sınırlı tutmayıp tüm çalışma arkadaşlarımızı davet etmiş olmalarından dolayı ayrıca memnuniyetimi ifade etmek isterim. Ümit ediyorum hayırlı bir toplantı gerçekleştirilir “dedi.

Şube Başkan Yardımcısı Güven Özceyhan: “İlçelere Yaptığımız gezilerde toplantılarımıza tüm çalışanlarımızın katılmasın istiyoruz.  Biz sendika olarak tüm çalışanlarımızı kucaklamayı onlarla birlikte olmayı önemsiyoruz. Önemli olan sorunlarımıza birlikte çözüm bulmak. Bir sağlık çalışanı olarak, Sağlık çalışanlarının yaşadıkları uygulama ücreti konusu en önemli sorunlarımızdan birisi olarak güncelliğini koruyor. Sorunu Genel Merkez Yöneticilerimizle paylaştık. Onlarda bu durumu yargıya taşıdıklarını belirttiler. Umut ediyoruz olumlu bir gelişme elde ederiz. Bakanlık Yöneticileri ile gerekli görüşmeler yapılarak bir çözüm yolu bulunacaktır. Çözüme yönelik önerisi olan arkadaşlar çözüm önerilerini bizler ile paylaşırlarsa Genel Merkez yöneticilerimize iletebiliriz” dedi.

Şube Başkan Yardımcısı Adem Kutlu:  “Orman muhafaza memuru olarak sendikamızın toplu sözleşme masasında bizler için elde etmiş oldukları kazanımlardan biri olan Belediyelere ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaya ilişkin kazanımdan dolayı memnum. İki yıl boyunca da bu kazanından yararlandık. Ancak 2017 yılında bu kazanımın Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya koyulmaması bizleri üzmüştür. Konu ile ilgili Yargıya başvurduk. Yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Bu durum bizleri sevindirmiştir.” dedi.

 

Katılımcıların iyi temennileri ile toplantılar sona erdi.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR