"Bizimle Aynı Geleceğe Bakan, Aynı İstikamette Yol Alanlarla Yürüyeceğiz"

"Bizimle Aynı Geleceğe Bakan, Aynı İstikamette Yol Alanlarla Yürüyeceğiz"

A- A A+
01 Haziran 2018 Cuma


"Bizimle Aynı Geleceğe Bakan, Aynı İstikamette Yol Alanlarla Yürüyeceğiz"

Sinop, Bartın ve Zonguldak’ta Memur-Sen’in 10 yetki yılında düzenlenen “Yetkide İftar” programları ile Zonguldak'taki "Toç Bir-Sen Buluşması"na katılan Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk "Bizimle Aynı Ufka, Aynı Geleceğe Bakan, Aynı İstikamette Yol Alanlarla Yürüyeceğiz” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu’nun “Yetkide İstikrar” iftar programları kapsamında düzenlenen Sinop, Bartın ve Zonguldak Buluşmaları Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Başkan Öztürk konuşmasına katılımcıların Ramazan aylarını tebrik ederek başladı. Öztürk; “Aff ve mağfiret, Kur’an ve ibadet ayı Ramazan’da bizleri bir araya getiren Rabbimize hamd ediyorum. Yetkide İstikrar temalı teşkilat buluşmamızı tertip eden, bugün buraya bir ve beraber olmaya gelen herkese çok teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. Dar-ı bekaya intikal etmiş kurucularımıza, yöneticilerimize, üyelerimize, Allah yolunda canını seve seve teslim etmiş tüm şehitlerimize yüce Rahman’dan rahmet diliyor, gazilerimize selam ile şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“Diz Çökmeyeceğiz, Susmayacağız, Terk Etmeyeceğiz”

Konuşmasında 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimlere de değinen Öztürk ihanet şebekelerinin para oyunlarına, kur tezgahlarına, güven bunalımlarına asla taviz vermeyeceklerini söyleyerek; “Biz bu vatanı parayla almadık ki para için satalım. Bize diz çöktüremezler” dedi.

Öztürk sözlerinin devamında; “Bu millet, "Bebem anasız büyür vatansız büyüyemez" diyen Nene Hatunların muhteşem iradesiyle, 7 düvele karşı “ayak çıplak, el çıplak” savaşarak nice bozgunlardan çıkarak bugünlere geldi. Kökü dışarda gözü içerde ihanet şebekeleriyle muharebelerle ezemedikleri irademizi darbelerle ezmeye kalktılar. Biz irademizden onlar ihanetten vazgeçmediler, vazgeçmiyorlar. 16 Nisan; bürokratik vesayete, darbe düzenine, istikrarsızlık sistemine karşı huruç ve yarma hareketiydi. Başardık! 15 Temmuz ihanetini tarihin çöplüğüne gömecek 16 Nisan iradesi henüz olgunlaşmadan son kozlarını sahaya sürüyorlar. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini hayata geçirmeden son hamlelerini yapıyorlar” dedi.

Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü: “Memleket bir zelzele arefesinde” diyordu Cemil Meriç. İşte öyle zorlu zamanlardan geçiyoruz. İmanımıza, ruhumuza, ideallerimize saldırıyorlar. İrademize hücum ediyorlar. 24 Haziran son umutları, son kozları. Hedefleri; kazanımlarımız geri almak! Zer’le, zor’la, tezvir’le geldiler. Zor’u 15 Temmuz’da atlattık. Tezvir’i toza çevirdik. Şimdi zer’le geliyorlar.

Para oyunları, kur tezgahları, güven bunalımları ile yükleniyorlar. Bizi fakirleşmekle korkutuyorlar. Rızkı veren Allah’tır; onlar Allah’tan rol çalmaya kalkışıyorlar. Başaramayacaklar! Biz bu vatanı parayla almadık ki para için satalım. Diz çökmemizi istiyorlar; Çökmeyeceğiz! Susmamızı istiyorlar; Susmayacağız! Gemiyi terk etmemizi istiyorlar! Terk etmeyeceğiz! Gemi; Türkiye’dir, namustur, vatandır.

“Bizimle Aynı Ufka, Aynı Geleceğe Bakan, Aynı İstikamette Yol Alanlarla Yürüyeceğiz”

Memur-Sen olarak Büyük ve Güçlü Türkiye hedefi için mücadele ettiklerinin altını çizen Genel Başkan Öztürk; “Bizim için belli konular siyaset üstüdür. Siyasi rekabet ve yarış adına; 15 Temmuz darbesinde şüphe uyandırılması, FETÖ ve PKK’nın masumlaştırılması, Milletin 15 Temmuz şahlanışının bulandırılması, milli güvenlikle ilgili konuların sulandırılması, emperyalizmle kol kola durulması; bu millete, bu ülkeye ihanettir. Bu meseleler bütün siyasi mülahazaların üzerinde kırmızı çizgimizdir. Biz kırmızı çizgilerimizle savaşanlarla değil, istikamet çizgisinde buluşanlarla Yol yürür, yoldaş oluruz. Biz siyasetin değil hakikatin, ikbalin değil istikbalin peşindeyiz. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyecek, doğruyla buluşacak, yanlışla vedalaşacağız.

Memur-Sen Türkiye’ye karşı tuzakların, tezgahların, saldırıların karşısında bir dalgakırandır. O nedenle, 24 Haziran'da milletle ihtilafı olanlara karşı, milletle ittifak kuranları Zalime yoldaş olanlara karşı mazluma kardaş olanları Müstekbirlerle değil mustazaflarla saf tutanları tercih edeceğiz. Bizimle aynı ufka, aynı geleceğe bakan, aynı istikamette yol alanlarla yürüyeceğiz” dedi.

“ Alandaki Prangaları Kırarak, Sendikacılığa Bakışı Değiştirdik”

Memur-Sen ve Memur-Sen’e bağlı sendikalar olarak dertlerinin üye sayılarını artırmak değil birliği kuvvetlendirmek olduğunu söyleyen Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü: “Memur-Sen, kamu görevlileri sendikacılığında 10 yıldır kesintisiz yetkili konfederasyon, Üye sendikalarımız bütün hizmet kollarında yetkili sendikadır. Bu, Memur-Sen açısından yetkide istikrardır. Bu, emekçilerin gözünde itibar, Memur-Senliler için iftihardır. Memur-Sen; Sendikal alandaki prangaları kırarak, engelleri aşarak Türkiye’de sendikal tarihin akışını, Kamu görevlilerinin sendikacılığa bakışını değiştirdi. Sendikal vesayet kadar siyasal vesayetle de mücadele ettik. Yasakları, dayatmaları hedef alan, Yasakçı zihniyete muhalifliği kuşanan Farklı, iddialı, güçlü bir sendikal duruşu esas aldık. Sendikal alanda kendimizle yarışıyor, çıtayı biz belirliyoruz. Masada aşamadığımız sorunları rafa kaldırmıyor, gündeme taşıyoruz. Toplu sözleşme düzenindeki sorunların giderilmesini, Memura siyaset ve grev hakkının tanınmasını istiyoruz. Mülakat sisteminin kaldırılması, Sözleşmelilerin kadroya alınması gibi onlarca konunun takipçisiyiz. Kamu görevlilerinin ek göstergelerinin artırılmasına ilişkin vaadi önemsiyoruz. Bunun en kısa sürede ve en geniş kapsamla ve beklentileri karşılayan oranlarla hayata geçirilmesini bekliyoruz.”

Öztürk konuşmasını; “1 milyonu aşan üyemizle Yeni Türkiye’nin dinamik gücü olmaya devam edeceğiz. Bilinmelidir ki, Memur-Sen artık emek mücadelesinin kalbidir. “Memur sendikacılığından bi numara çıkmaz” diyenlere karşı bizleri sendikacılıkta “1 numara” yapan teşkilatımıza teşekkür ediyor, hepinizi yürekten selamlıyorum” diyerek sonlandırdı.

Memur-Sen Sinop Buluşmasına AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Bartın Buluşmasına ise AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da katıldı. Katılımın yüksek olduğu programlara Memur-Sen’e bağlı sendikaların temsilcilerinin ve üyelerin yanısıra Sivil Toplum Kuruluşlarının da temsilcileri katıldı.   

Ayrıca Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Genel Başkan Vekili Sabri Kızılkaya ve Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy buluşmaların gerçekleştirildiği illerde Tarım Ormancılık Hizmet Kolu’na bağlı kurumlarda görev yapan çalışanları da ziyaret ederek sendikal çalışmalarına, kazanımlarına, talep ve sorunlarına ilişkin bilgilendirmeler ve değerlendirmelerde bulundu.

Oldukça yoğun geçen programlarda Heyet, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı da ziyaret ederek çalışma hayatı ve gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundular.

DİĞER HABERLER