“BAŞARI HİÇBİR ZAMAN TESADÜF DEĞİLDİR”

“BAŞARI HİÇBİR ZAMAN TESADÜF DEĞİLDİR”

A- A A+
09 Temmuz 2018 PazartesiToç Bir-Sen 55 No’lu Ankara Şube Başkanlığı’nın 1. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Hüseyin Öztürk’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede delegeler mevcut Başkan Güran ile ‘DEVAM’ dedi

Toç Bir-Sen 55 No’lu Ankara Şube Başkanlığı’nın 1. Olağan Genel Kurulu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Divan başkanlığını Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan’ın yaptığı kongrede Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk konuşmasına erdemli hareketin tohumlarını atan Memur-Sen’in Kurucu Genel Başkanı merhum M. Akif İnan’a, yol arkadaşları Tahsin Suda, Serdar Güllüoğlu, Remzi Şanlı, Lütfi Bilbay ve Yılmaz Osanmaz ile aynı mücadelede omuz omuza yürüdükleri ebediyete irtihal eden dava arkadaşlarına Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

“TAHSİL SADECE CEHALETİ ALIYOR, İNSAN HAMURUNDA VARSA İNSAN”

Konuşmasında geçtiğimiz günlerde sürekli skandallara ev sahipliği yaparak gündeme gelen ODTÜ'de yaşanan pankart rezaletini de sert sözlerle eleştiren Genel Başkan Öztürk; “Bildiğiniz gibi bilim yuvası olması gereken ODTÜ eğitimde başarıyı ve kaliteyi yükseltmek yerine hadsizliklerine bir yenisini daha ekledi. Milletine, ülkesine, tarihine, kültürüne kin kusan, aşağılayan, terör örgütlerinin sözcülüğünü yapan sözde öğrencileri ve bu rezilliğe müsaade edenleri, çirkinliğe göz yumanları kınıyorum. Milletine ve milletin iradesine bu çirkin ithamlarda bulunanların ortaya koyduğu bu olay bir kez daha göstermiştir ki tahsil sadece cehaleti alıyor, insan hamurunda varsa insan” dedi.

“BAŞARI HİÇBİR ZAMAN TESADÜF DEĞİLDİR”

Öztürk, Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak önce insan diyerek çıktıkları hak, hukuk, emek ve ekmek mücadelesinde Türkiye’nin en büyük, en örgütlü ve en güçlü sivil toplum kuruluşu olduklarını belirterek; “Başarı hiçbir zaman tesadüf değildir. Bugün Toç Bir-Sen’imizin hizmet kolumuzda 43 bini aşkın üye sayısına ulaşması da teşkilatımızın emeği, alınteri ve mücadelesinin bir eseridir. Birlik, beraberlik ve kardeşlik esaslarının temelini oluşturduğu bu yürüyüşümüzde hepimizin sorumluluğu çok, yükümüz ağır. Bu sorumluluğun bilinciyle hareket eden erdemliler hareketimizin her bir neferine şükranlarımı sunuyorum. Toç Bir-Sen ailesi olarak kongre sürecimize bugün Bismillah diyerek 55No'lu Ankara şubemizle başladık. Kongremizin teşkilatımıza, üyelerimize, çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyor, bu vesileyle bugüne kadar bu kutlu hareketin içinde yer alan herkese emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

55 No’lu Ankara Şube Başkanı Mustafa Güran da yaptığı kongre konuşmasında şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi; genç, yetenekli, donanımlı ve vizyoner bir ekiple yaklaşık 4 ay önce 55 No’lu Ankara Şube Başkanlığımızı kurduk. Burada amacımız birlik ve beraberlik içinde teşkilatlarımızın yeni kadrolarla güçlenerek Ankara gibi metropol bir kentte her bir çalışanımıza daha fazla ulaşabilmek, onların sesleri olabilmekti.

Bu kısacık süre içerisinde ilk olarak; Genel Başkanımız Hüseyin Öztürk’ün de katılımıyla geniş çaplı bir işyeri temsilcileri toplantısı yaptık. Bu çok verimli toplantımızda İş Yeri temsilcilerimizle istişarelerde bulunarak bir yol haritası çizdik, hedeflerimizi belirledik. Ayrıca yeni kurulan bir şube olarak da bir ilke de imza atarak 43 bini geçkin üyesi ve 81 ilde teşkilatlanması olan Toç Bir-Sen’imizin en büyük şubesi olduk.

Genel Merkezimizce Türkiye’deki tüm teşkilatlarımızın katıldığı üye yarışmasında da üye sayımızı yüzde 10 artırarak Yönetim Kurulu ve İş yeri temsilcilerimizin üstün gayreti ve başarısıyla birinci olduk. Bu vesile ile tüm teşkilatımıza, üyelerimize bir kez daha can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Genç ve donanımlı kadromuzla birlikte güzel işlere imza atmak için ter akıtıyoruz.  Bunu yaparken de birlikte, omuz omuza mücadele ediyoruz. Çünkü hepimizin gayesi de arzusu da daha güçlü memur, daha güçlü teşkilat, daha güçlü bir Türkiye.”

Selamlama konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen kongre delegeler “ Mustafa Güran ve ekibiyle Devam” dedi.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER