BAŞARININ ANAHTARI BİRLİK, ZAFERİN ANAHTARI İSE BİRLİKTEN DOĞAN GÜÇTÜR

BAŞARININ ANAHTARI BİRLİK, ZAFERİN ANAHTARI İSE BİRLİKTEN DOĞAN GÜÇTÜR

A- A A+
06 Ağustos 2018 Pazartesi47 No’lu Kocaeli Şube Başkanlığı’nın ve 9 No’lu Ankara Şube Başkanlığı’nın Olağan Genel Kurulları gerçekleştirildi.

Demokrasi şölenine sahne olan Kocaeli Şubesi’nin 2. Olağan Genel Kongresinde konuşan Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk; Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geçen kongrelerin sendikamızın ve ülkemizin geleceğine dair büyük bir umut ve başarı vadettiğini belirterek; “Başarının anahtarı birlik, zaferin anahtarı ise birlikten doğan güçtür. Bu bilinçle birliğimizi ve dirliğimizi pekiştirmek, hak, hakikat ve emek için sendikamızın kuruluşundan bugüne kadar teşkilatımızın her kademesinde yer almış, türlü zorluklarla karşılaşmasına rağmen asla yılmamış, hak için hakikat için davasından vazgeçmemiş davasına daha sıkı sarılmış yol ve dava arkadaşlarımıza akıttıkları ter, gösterdikleri fedakarlık, verdikleri erdem mücadelesinden ötürü teşekkür ediyorum. Aramıza yeni katılan şube başkanlarımızı ve ekiplerini de tebrik ediyor, hayırda yarışmanın inancımızın prensiplerinden olduğunu hatırlatarak devraldıkları sancağı daha da ileriye taşıyacaklarına can-ı gönülden inandığımı bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi.

“NE TEHDİTLERE NE DE DAYATMALARA BOYUN EĞMEYİZ”

Kongrede gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Öztürk, Amerika’nın ve Avrupa’nın gayri resmi ve gayri ahlaki ambargo ve dayatmalarını sert sözlerle eleştirerek; “Türkiye artık eski Türkiye değildir. Biz ne tehditlere ne de dayatmalara boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz” dedi.

Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü: “Emperyalist Amerika’nın haksız ve küstah yaptırımlarını kabul etmiyoruz. Şer odakları ve onların maşaları haline gelmiş içimizdeki hainler; milletimizin teveccühü ile Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Erdoğan’a ve aziz Milletimize linç kampanyası başlatmıştır. Fakat milletimiz, hainlerin bu hadsiz tavrına, ekonomik ambargo ve tehditlerine gereken cevabı bir kez daha verecektir.  Büyük ve güçlü Memur-Sen ve Toç Bir-Sen ailesi olarak yine millet için, ümmet için mazlum coğrafyalar için, necip milletimizin iradesi, güveni ve desteğiyle göreve gelen Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olarak, şartlar ne olursa olsun ‘Milletimizle’ ve ‘Milletin Adamıyla’ istiklal ve istikbal için yürümeye devam diyoruz.  

Toç Bir-Sen Genel Başkan Vekili Sabri Kızılkaya’nın divan Başkanlığını yürüttüğü, Genel Başkan Yardımcısı Nail Süngü’nün de katıldığı Kocaeli Şube Başkanlığı’nın iki liste halinde gidildiği 2. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkanı Hülya Aslan görev bayrağını Güven Perçem’e devretti.

9 NO’LU ANKARA ŞUBE CELAL KAYA’YA EMANET

Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan’ın Divan Başkanlığını yaptığı, Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Ethem Gürsoy, Zekeriya Yazıcı ve Fikret Akdeniz’in de katıldığı 4. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren 9 No’lu Ankara Şube Başkanlığı’nda ise yeni yönetim Celal Kaya ve ekibinden oluştu.

Genel Başkan Öztürk 9 No’lu Ankara Şube Başkanlığı’nda uzun yıllar görev bayrağını taşıyan İsmail Tiryaki’ye ve Kocaeli’de İl Başkanlığı ve  ardından Şube Başkanlığı görevlerini yürüten Hülya Aslan’a teşekkür etti. Öztürk; “Ankara’da İsmail Başkanımız, Kocaeli’de ise Hülya Başkanımız güzel ve önemli işler yaptılar. Erdemliler Hareketinin bir neferi olan kardeşlerimize sendikamız adına bir kez daha içtenlikle şükranlarımızı sunuyor, Toç Bir-Sen’e yakışır bir biçimde birlik ve beraberlik içinde geçen kongrelerimizde bayrağı devralan Civan Perçem ve Celal Kaya kardeşlerimize de başarılar diliyorum” dedi.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER