TOÇ BİR-SEN HEYETİ BAKAN PAKDEMİRLİ İLE BİR ARAYA GELDİ

TOÇ BİR-SEN HEYETİ BAKAN PAKDEMİRLİ İLE BİR ARAYA GELDİ

A- A A+
07 Eylül 2018 CumaTarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ve Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı sendika temsilcileriyle düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Konuşmasında, tarım ve orman sektörünün ülkemiz ve milletimiz için hayati derecede bir öneme sahip olmasının yanı sıra uluslararası alanda da önemli bir güç haline geldiğini belirten Bakan Pakdemirli bu sektörlerin alternatifi bulunmayan bir faaliyet alanı olduğunu söyledi.

Sektördeki gelişmeler, projeler ve çalışmalar hakkında da konuklarını bilgilendiren Pakdemirli, Bakanlık olarak tarım sektörünün daha da büyümesi için tüm paydaşlarla birlikte çalışmaların geliştirilerek sürdürüleceğini kaydetti. Tarım ve Orman Bakanlıklarının birleşmesiyle çok büyük bir bakanlığa dönüşen Tarım ve Orman Bakanlığı ile çalışanların sorunlarının tespiti için sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bilgi alış verişinde bulunmanın sorunların çözümü noktasında çok önemli olduğunu dile getirdi.

“Ülkemiz, Milletimiz ve Çalışanlarımız İçin Yapılacak Tüm Güzel İşlerde Yer Almaya, Katkı Sunmaya Hazırız”

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk de yaptığı konuşmasında; iki bakanlığın birleşmesiyle devasa bir bakanlığa dönüşen ve bu sebeple hem personel sayısı hem de iş yükü artan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın elzem ve bir o kadar da ağır bir sorumluluk taşıdığını kaydetti. Öztürk; “Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nun yetkili sendikası Toç Bir-Sen olarak her zaman olduğu gibi bundan sonrada; ülkemiz, milletimiz ve çalışanlarımız için yapılacak tüm hayırlı, doğru ve güzel işlerde yer almaya, katkı sunmaya hazırız” diyerek Bakan Pakdemirli’ye başarılar diledi.

Genel Başkan Öztürk konuşmasının ardından Bakan Pakdemirli’ye Toç Bir-Sen Genel Merkezince hazırlanan Tarım ve Orman Bakanlığı çalışanlarının sosyal ve özlük hakları ile tarım-orman sektörünün sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin hazırladıkları raporu sundu. Öztürk yaklaşık 40 akademisyenin katımıyla gerçekleştirilen tarım sektörünün dününün, bugününün ve yarınının çözümlemeli olarak ele alındığı “2023-2071 Vizyonuyla Toç Bir-Sen Tarım Kongresi” kitabını da Bakan Pakdemirli’ye takdim etti.

Bakan Pakdemirli de Genel Başkan Öztürk tarafından kendisine iletilen raporu titizlikle inceleyeceklerini belirterek hem rapor hem de tarım kitabı için Toç Bir-Sen Heyetine teşekkür etti.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER