“BU ÜLKEYE DİZ ÇÖKTÜREMEZSİNİZ!”

“BU ÜLKEYE DİZ ÇÖKTÜREMEZSİNİZ!”

A- A A+
17 Eylül 2018 Pazartesi


“BU ÜLKEYE DİZ ÇÖKTÜREMEZSİNİZ!”

25 No’lu Artvin Şube Başkanlığı'nın kongresinde konuşan Genel Başkan Öztürk Türkiye'yi hedef alan ekonomik saldırıları sert sözlerle eleştirerek; "Belki Ekonomimizi zor duruma sokabilirsiniz, belki yatırımcıları engeller, ambargolar uygularsınız ama bu ülkeye diz çöktüremezsiniz!" dedi.

 

25 No’lu Artvin, 22 No’lu Kastamonu, 42 No’lu Kars, 2 No’lu Kahramanmaraş, 28 No’lu Karabük, 16 No'lu Antalya, 4 ve 8 No’lu İstanbul Şube Başkanlıklarının Olağan Genel Kurulları gerçekleştirildi.

Artvin Şube Başkanlığı’nın 5. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Hüseyin Öztürk, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Toç Bir-Sen Samsun, Erzurum, Rize ve Ardahan Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların il başkanları, Sivil Toplum Kuruluş ve Siyasi Parti Temsilcileri katıldı.

Kongrede konuşan Öztürk, birlik ve beraberlik içinde geçen Toç Bir-Sen Şube Kongrelerinde kazananın teşkilat ve tarım-orman çalışanları olduğunu söyledi. “Güçlüyü haklı değil, haklıyı güçlü kılmak ve aldığımız emaneti daha da yukarılara taşımak için çalışmaya devam edeceğiz” diyen Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü: “Büyük MEMUR-SEN ve TOÇ BİR-SEN camiası olarak bizler; davası, sevdası ve hedefleri olan, diğerleriyle değil kendisiyle yarışan, teşkilatıyla bütünleşmiş bir Erdemliler Hareketiyiz’. Kadim bir medeniyetin müntesipleri olarak bizler; emeğin, ekmeğin, alın terinin ve onurun mücadelesini veriyoruz.

2001 yılında kurulan sendikamız; bin bir emek, çile ve mücadeleyle bugün Hamdolsun Tarım ve Orman Hizmet Kolu'nda 43.165 üye sayısıyla yetkide 11. yılında. En yakın rakibinin 4 katından daha fazla üyesi bulunan sendikamızın, siz gayret erlerine hassaten teşekkür ediyorum. Tabii ki durmak yok; çalışmaya, gayret etmeye devam edeceğiz. Aldığımız emaneti ne kadar daha yukarı çıkaracağız bunun derdi çabası içerisinde bulunacağız."

“BU ÜLKEYE DİZ ÇÖKTÜREMEZSİNİZ!”

Konuşmasında Türkiye’yi hedef alan ABD kaynaklı ekonomik saldırıya ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Öztürk; “Hepimizin bildiği üzere, dış güçlerin ekonomik ambargo ve kuşatması ile karşı karşıyayız. 100 yıl evvel Abdülhamid Han’a yapılan bu saldırı şimdi de Milletimize ve Devletimize aynı şer odakları tarafından yöneltilmiş durumda. 100 yıl önce Theodore Herlz’e verilen ‘Kanla alınan bu topraklar Kanla verilir’ cevabı aynı şekilde milletimizin, her bir vatandaşımızın sinesinde hamdolsun hala yankılanmakta.

Millet olarak çok büyük badirelerden geçtik geçmeye devam ediyoruz. Son 100-150 yıllık tarihimize baktığımızda hangi süreçlerden geçtiğimizi, hangi badireleri atlattığımızı bize hangi oyunların oynandığını net bir şekilde görüyoruz. Bugün yine aynı şer odakları bir araya gelmiş türlü oyunlarla bizi hizaya getirmek istiyorlar. Ve daha da acısı içerimizde olan Dost görünümlü hainlerde bunlara şahıslarını, kurumlarını peşkeş çekiyor ve her yerden üstümüze gelmeye devam ediyorlar. Mit tırları ihaneti, 17-25 Aralık operasyonları, PKK ile geldiler,15 Temmuz hain darbe girişimi ile geldiler, şimdi de Ekonomi üzerinden Dolar üzerinden geliyorlar.  Bilmiyorlar ki bir dolara milleti satanlara karşı, bütün dolarları vatan için satan evlatlar var. Belki Ekonomimizi zor duruma sokabilirsiniz, belki yatırımcıları engeller, ambargolar uygularsınız ama bu ülkeye diz çöktüremezsiniz. Hani deriz ya: ‘Alemde şer, Oğuz’da da er tükenmez’ diye. Siz ne kadar şer üretseniz de, siz ne kadar içimizden kendinize tetikçiler bulsanız da, erlerimiz bitmeyecektir” dedi.

Öztürk konuşmasını her zaman Milletinin ve Devletinin yanında yer alan, gelişmelerin, istikrarın ve millet iradesinin savunucusu olan Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak Milletle beraber yürümeye Millet İradesinin sesi olmaya devam edeceklerinin altını çizerek bitirdi.

İki liste halinde gidilen Artvin Şube Başkanlığı kongresinde mevcut başkan Yaşar Gürel güven tazeledi.

Genel Başkan Öztürk, Artvin Kongresi’nin yanı sıra bir dizi ziyarette de bulundu. Ordu Orman İşletme Müdür yardımcılığı görevine atanan Ömer Akça’ya ‘hayırlı olsun ziyaretinin yanı sıra Genel Başkan Öztürk Trabzon’da Toç Bir-Sen'e gönül vermiş teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Kars’da güven tazeleyen Şube Başkanı Dr. Adem Arancı, yeni Yönetim Kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileriyle de bir toplantı gerçekleştiren Öztürk Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü Karakurt Koruma Merkezi’nde büyük fedakarlıklarla görev yapan çalışanları ziyaret ederek talep ve sorunlarını dinledi.

Kars ziyaretinin ardından Tatvan’da teşkilatla buluşan Genel Başkan Öztürk’e; Başkan Yardımcısı Fikret Akdeniz ve Bitlis İl Başkanı Emrullah Yurtada eşlik etti. Bitlis İl Yönetimi ve işyeri temsilcilerinin katıldığı toplantıda ülke gündemi, yeni yapılanma süreci ve sendikal çalışmalar konuşuldu.

 

58 No’lu İstanbul Şube Başkanlığı’nın 1. Olağan Genel Kurulu ile 4 No’lu İstanbul Şube Başkanlığı’nın 5. Olağan Genel Kurulu; Toç Bir-Sen Genel Başkan Vekili Sabri Kızılkaya’nın katılımı ile yapıldı. İstanbul Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca’nın da katıldığı 58 No’lu Şube’de yönetim Mustafa Fatih Köse ve ekibinden oluştu. Süleyman Zengin’in yeniden aday olmadığı 4 No’lu İstanbul Şube Başkanlığı’nda ise yönetimi Necdet Balcı ve ekibi devraldı.

 

22 No’lu Kastamonu Şube Başkanlığı’nın 4. Olağan Genel Kurulu; Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy’un katılımı ile gerçekleştirildi. Gürsoy’un divan başkanlığı yaptığı kongrede Mehmet Şano ile yola devam denildi

 

 42 No’lu Kars Şube Başkanlığı’nın Genel Başkan Yardımcısı Fikret Akdeniz’in katıldığı 3. Olağan Genel Kurulu’nda da mevcut başkan Dr. Adem Arancı ve ekibi güven tazeledi.

 

2 No’lu Kahramanmaraş Şube Başkanlığı’nın 5.Olağan Genel Kurulu da Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nail Süngü’nün katılımı ve Divan Başkanlığı ile gerçekleştirildi. Kongrede bir kez daha Duran Kömür yeni yönetimi belirledi.

 

28 No’lu Karabük Şube Başkanlığı’nın 3.Olağan Genel Kurulu da Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy’un katılımıyla gerçekleşti. Kongrede Erol Gökalp ile yola devam denildi.

 

16 No’lu Antalya Şube Başkanlığı’nın 4.Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Kongrede Tahsin Etli ve ekibi bir kez daha yeni yönetimi belirledi.