Gücümüzün Temeli Birlik ve Beraberliğimizdir

Gücümüzün Temeli Birlik ve Beraberliğimizdir

A- A A+
01 Ekim 2018 Pazartesi


Gücümüzün Temeli Birlik ve Beraberliğimizdir

Trabzon, Kütahya, Bursa, Ankara, Manisa, İzmir, Hatay, Malatya ve Kırıkkale Şubelerinin Kongreleri Tamamlandı

 

13 No’lu Trabzon Şube Başkanlığı’nın 4. Olağan Genel Kurulu Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Başkan Öztürk; Toç Bir-Sen olarak şube kongrelerini birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde gerçekleştirdiklerini belirterek; gücümüzün; kardeşliğimizden ve birliğimizden doğduğunun en güzel örneklerini şube kongrelerimizde yaşıyoruz. Aynı doğru etrafında toplanan teşkilatımız sendikamızın kuruluşundan bugüne kadar; hak, hakikat ve emek için türlü zorluklarla karşılaşmasına rağmen asla yılmamış, hak davasından vazgeçmemiş davasına daha sıkı sarılmıştır. “Ben” değil “Biz” diyerek yola çıkan, düşünce birliği, gönül birliği, eylem birliği içinde yer alan erdemliler hareketinin her bir ferdine şahsım ve yönetim kurulum adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kongrelerde görev bayrağını devreden şube başkanlarına da akıttıkları ter, gösterdikleri fedakarlık, verdikleri erdem mücadelesinden dolayı teşekkür eden Öztürk; “Aramıza yeni katılan şube başkanlarımızı ve ekiplerini de tebrik ediyor, hayırda yarışmanın inancımızın prensiplerinden olduğunu hatırlatarak devraldıkları sancağı daha da ileriye taşıyacaklarına can-ı gönülden inandığımı bir kez daha belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Tek liste ile gidilen Trabzon Şube Başkanlığında üyeler Savaş Ayvaz ve ekibi ile ‘yola devam’ dedi.

 

Toç Bir-Sen 48 Nolu Kütahya Şube Başkanlığı’nın 2.Olağan Genel Kurulu da birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirildi. Toç Bir-Sen Genel Başkan Vekili Sabri Kızılkaya’nın Divan Başkanlığı yaptığı tek liste ile gidilen kongrede şube başkanı Hüseyin Ağaç görev bayrağını Abdullah Dönmez ve yönetimine devretti.

 

Toç Bir-Sen 10 Nolu Bursa Şube Başkanlığı’nın da 4.Olağan Genel Kurulu da Toç Bir-Sen Genel Başkan Vekili Sabri Kızılkaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede mevcut şube başkanı Lütfi Günerigök bir kez daha güven tazeledi.

 

Mevcut Şube Başkanımız Aslan Vegiz'in güven tazelediği 1 No'lu Ankara Şube Başkanlığının 5. Olağan Genel Kurulu da Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nail Süngü'nün Divan Başkanlığını yaptığı, 45 No'lu Manisa Şube Başkanlığı’nın 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen kongrede yönetim Serdar Mersinli ve ekibinden oluştu.

 

35 No'lu Hatay Şube Başkanlığı'nın 3. Olağan Genel Kurulu da Genel Başkan Yardımcısı Fikret Akdeniz'in katılımıyla gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut şube başkan Mustafa Şanverdi ve ekibi güven tazeledi.

 

Genel Başkan Yardımcısı Zekeriya Yazıcı, Tarım ve Orman İl Müdürü Musa Bakan ve Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal'ın katılımları ile gerçekleştirilen; 29 No’lu İzmir Şube Başkanlığı’nın 2. Olağan Genel Kurulunda mevcut Şube Başkanı Mustafa Gücük güven tazeledi.

 

36 No'lu Malatya Şube Başkanlığı'nın 3. Olağan Genel Kurulu da birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirildi.  Tek liste ile gidilen seçimde mevcut şube başkanı İlhami Polat güven tazeledi.

 

Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen 40 No'lu Kırıkkale Şube Başkanlığı'nın 3. Olağan Genel Kurulu da demokrasi şölenine ev sahipliği yaptı. Hacı Yılmazer ve Doğan Şahin tarafından sunulan iki listenin yarıştığı kongrede, şubenin yeni yönetim kurulu Yılmazer ve ekibinden oluştu.