Bursa Şube Engellileri Unutmadı

Bursa Şube Engellileri Unutmadı

A- A A+
12 Aralık 2018 Çarşamba


Bursa Şube Engellileri Unutmadı

Toç Bir-Sen 10 No’lu Bursa Şube Başkanlığı Engelli Çalışanlar Komisyonu tarafından 4 Aralık günü organize edilen ve Bursa Tarım İl Müdürlüğü Bereketana Toplantı Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte kurumda görev yapan engelliler bir araya gelindi.

Etkinliğe Bursa Tarım ve Orman İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız’ın yanı sıra İl Müdür Yardımcıları, şube ve ilçe  müdürleri, BOÇED Başkanı Nuray Karadeniz, Bursa Engelliler Federasyon Başkanı Psikolog Mürşit Atlıakın, BÖB-DER Başkanı Haluk Akın ve Bursa Memur-Sen Engelli Komisyon Başkanı Bayram Koloğlu ve çok sayıda kurum çalışanı katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Şube Başkanı Lütfü Günerigök, engellilerin sadece 3 Aralık’ta değil her zaman hatırlanması gerektiğine dikkat çekerek “ Bugün engelli-engelsiz tüm insanlık adına çok önemli bir gündür. Bunu bir gün olmaktan çıkarıp 365 gün boyunca hatırdan çıkarmamak gerekir” dedi. Konuşmasının devamında Devletin engelliler ile ilgili yaptığı düzenlemelere de dikkat çeken Günerigök “Engelliler ile ilgili birtakım fırsat eşitsizlikleri var. Son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerin yeterliliği konusunda uygulamada eksiklikler var” dedi ve engellilerin acınmaya değil önlerindeki engellerin kaldırılmasına ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Bursa Tarım ve Orman İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız ise kurumda çalışan engellilerin daha rahat çalışabilmeleri için idare olarak üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi

Katılımcıların gerçekleştirdikleri sunumların ardından  etkinliğe katılanlara bahçede baklava ve çay ikramı yapıldı

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR