Van Şube Başkanlığı’ndan Örnek Yardım Kampanyası ‘Bir Mont Bir Bot’

Van Şube Başkanlığı’ndan Örnek Yardım Kampanyası ‘Bir Mont Bir Bot’

A- A A+
04 Mart 2019 PazartesiTarım Orman Çalışanları Birliği Sendikasına bağlı (TOÇ BİR-SEN) Van ve İstanbul Şube başkanlıklarınca köy okuluna giyim ve kırtasiye hediye etti. 

Toç Bir-Sen Van ve İstanbul şube başkanlıklarınca ‘Bir Mont Bir Bot’ kampanyası kapsamında alınan giyim ve kırtasiye yardımları Van’ın Başkale ilçesinin Kaşkol köyü ilköğretim okuluna teslim edildi.

Toç Bir Sen Van Şube Başkanı Ali Uçar, “MEMUR-SEN ve TOÇ BİR-SEN ailesi olarak dünyanın neresinde olursa olsun imkanlar ölçüsünde maddi ve manevi  her zaman mazlumların ve mağdurların yanında yer alan sosyal sorumluluk projelerine de önem veren büyük bir erdemliler hareketiyiz. Bu çerçevede yapmış olduğumuz bu kampanyamıza üyelerimizin büyük bir duyarlılık göstermeleri bizi ziyadesiyle sevindirmiştir. Bu anlamlı katkılarından dolayı İstanbul Şube Başkanımız Fatih Köse’ye, ekibine ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“İnsanların En Hayırlısı İnsanlara En Faydalı Olanıdır”

Efendimizin, “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” hadisini hatırlatan Uçar, “Yapmış olduğumuz bu projemiz ile insanlarımızın ve öğrencilerimizin sosyal sorumluluk duyarlılıklarını artırarak öğrencilerimizin yaşamları boyunca her alanda kendilerini geliştirmelerini sağlamayı amaçladık. “İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olanıdır” düsturu da yine bizim temel dayanağımız olmalıdır. Destekleme ve yardımlaşma kültürümüzün büyüyerek genişlemesine katkıda bulunup geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bir nebze de olsa sevindirebildiysek ne mutlu bize. Bizi biz yapan, bize değer katan ve kültürümüzün, inancımızın en önemli unsurlarından olan yardımlaşmak, paylaşmak, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak MEMUR-SEN ve TOÇ BİR-SEN’in temel amaçlarındandır” şeklinde konuştu.

Kampanya ile toplanan giyim, kırtasiye, kitap ve spor malzemeleri öğrencilere dağıtılmak üzere Kaşkol köyü İlköğretim Okulu Müdürü Hatice Tortuk’a teslim edildi.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR