TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA YENİ KAZANIMLARA HEP BİRLİKTE İMZA ATACAĞIZ

TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA YENİ KAZANIMLARA HEP BİRLİKTE İMZA ATACAĞIZ

A- A A+
09 Mart 2019 CumartesiToç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, geçtiğimiz gün startı Ankara’da verilen 2019 yılı İl Divan Toplantısı’nın ardından; Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Uşak ve Eskişehir’de gerçekleştirilen Toç Bir-Sen İl Divanlarına katılarak teşkilat mensuplarıyla buluştu. Öztürk, İl Divan Toplantılarının yanı sıra tarım-ormancılık hizmet koluna bağlı kurumlarda görev yapan çalışanlar ve kurum müdürleri ile de bir araya geldi.

Şube Başkanlıklarınca düzenlenen toplantılarda hizmet kolu çalışanlarının talep ve sorunlarını dinleyen Genel Başkan Öztürk tespit edilen sorunların giderilmesi, taleplerin ise hayata geçirilmesi için yetkili sendika olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Harun Sarıdoğan’ın eşlik ettiği ziyaretlerde kurum müdürlerini de ziyaret eden Genel Başkan Öztürk, çalışanların talep ve sorunlarını paylaşarak, kurum amirleri ile sorunların çözümü için istişarelerde bulundu.

Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan, Fikret Akdeniz ve Musa Şen’de Bilecik, Kocaeli, Düzce ve Sakarya’da düzenlenen İl Divan Toplantılarına katılarak teşkilat mensuplarının taleplerini dinleyip, kazanımlar ve sendikal çalışmalara ilişkin bilgilendirmelerde bulundular.

“SENDİKACILIĞI ÇATIŞMA ZEMİNİNDEN KAZANIM ZEMİNİNE DÖNÜŞTÜRDÜK”

Çalışanların ilgiyle takip ettiği ve yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantılarda Ağustos ayında yapılacak olan 5. Dönem Toplu Sözleşmesi’ne ilişkin çalışmalarını da anlatan Öztürk; “Bizler Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak, sendikacılığı ve sendikalaşmayı; çatışma, kavga ve ötekileştirme zemininden çıkararak, bu zemini rekabet, hizmet ve kazanım zeminine dönüştüren öncü bir teşkilatız. Bu bilinçle Memur-Sen kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan ağabeyimizin söylediği gibi “Ben haklıyım hakkımı versinler” beklentisi yerine, ”Hak verilmez alınır” bilinciyle birçok talebimize karşılık bulduk. Hizmet kolumuzda kronikleşmiş onlarca sorunun çözümüne, yüzlerce kazanıma imza attık.   

Şimdi de 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan Kamu Görevlilerinin geneline ve hizmet kolu çalışanlarına ilişkin Toplu Sözleşme görüşmeleri için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Tarım ve Orman çalışanlarının masadaki tek temsilcisi olarak üstlendiğimiz sorumluluğunun bilinciyle hem üyelerimizin saha çalışmalarımızda bizlere ilettiği, hem de tüm il ve şube başkanlıklarımızca bizlere sunulan taleplerin yer aldığı tekliflerimize ilişkin çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Hizmet kolumuzdaki yaklaşık 45 bin üyemizin bize verdiği yetkinin bilinciyle de Toplu Sözleşme masasında çalışanlarımız en iyi şekilde temsil edecek, yeni kazanımlara hep birlikte imza atacağız” dedi.  

Öztürk ayrıca çalışanlara Toplu Sözleşme masasına taşıyacakları maddelere ilişkin de bilgilendirmelerde bulundu.

“BİZE DUYULAN GÜVENİ HİÇBİR ZAMAN BOŞA ÇIKARMADIK”

İl ve Şube Başkanlıklarının 2018 yılındaki çalışmalarının yanı sıra 2019 yılındaki çalışma takvimleri ve yol haritasının istişare edildiği İl Divan Toplantılarında da her bir teşkilat mensubuna emekleri ve alınterleri için teşekkür eden Genel Başkan Öztürk hizmet kolunda üyelerinin kendilerine duyulan güveni hiçbir zaman boşa çıkarmadıklarını, bunun için tüm teşkilat mensupları ile güç birliği içinde çalıştıklarını kaydetti.

“Başarı tesadüf değildir, doğru yolda olmalı, emek vermeli, ter akıtmalı, zorluklara göğüs germeli, hiçbir zaman pes etmemeli ve en önemlisi istişare etmeli” diyen Öztürk konuşmasının devamında şunları söyledi: “Erdemi kuşanarak çıktığımız bu yolda yolumuzun uzun, yükümüzün ağır olduğunun bilincindeydik. Bize duyulan güveni hiçbir zaman boşa çıkarmadık, çok şükür bu yükten hiç kaçmadık. Teşkilat mensuplarımızın birlik ve beraberlik içindeki mücadelesi ve güç birliğiyle bugün çok şükür yaklaşık 45 bin üyemizle hizmet kolumuzda görev yapan tüm çalışanların emeğinin, ekmeğinin, hak ve hukukunun savunucusuyuz.

Bu sebeple büyümemizde, birliğimizin ve beraberliğin sağlanmasında emeği olan kurucu genel başkanımızdan tüm genel başkanlarımıza, tüm il ve şube başkanlıklarımıza, yönetim kurulu üyelerine, komisyonlarımıza, iş yeri temsilcilerimize kısacası teşkilatımızın tüm kademelerimizde görev yapan ve alınteri döken kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bundan sonra da hep birlikte omuz omuza vererek; aynı azim, kararlılık ve güç birliğiyle, varlık sebebimiz olan değerlerimizden asla taviz vermeden, samimiyetle, gayretle yolumuza devam edeceğiz.”

Teşkilat çalışmaları kapsamında Genel Başkan Hüseyin Öztürk ve Genel Başkan Yardımcısı Harun Sarıdoğan, Çanakkale Şube Başkanı Osman Nuri Tatlı ve Şube Yönetim Kurulu üyeleriyle; Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Memur Sen İl Başkanı Suat Özen, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları ile düzenlenen toplantılarda biraraya geldi.

 

Balıkesir çalışmalarında ise Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Kurtuluş Candan, Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, Balıkesir Orman İşletme Müdürü V. Onur Zengin ziyaret ederek İl Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, İşletme Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Fidanlık Müdürlüğü çalışanlarının talep ve sorunları dinlendi. Ziyarette genel Başkan Öztürk’e Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Bala ve ekibi eşlik etti.

 

İl Divan Toplantısı için Kütahya’ya da giden Genel Başkan Öztürk;  İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt ve Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım ile görüşerek çalışanların taleplerini iletti. Şube Başkanı Abdullah Dönmez’in ve yönetiminin yer aldığı teşkilat çalışmalarında İl Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü personeli ile de toplantı tertip edildi.

 

Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Toç Bir-Sen Uşak Kadınlar Komisyonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa katılan Genel Başkan Öztürk, Uşak İl Başkanı Bayram Karakoç ve Yönetimi ile birlikte Uşak İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, Orman İşletme Müdürü Ayhan Yalçın ve DKMP 5. Bölge Şube Müdürü Hüseyin Tekin,  TMO Ajans Amiri, Aytuğ Emrah Ayhan, TKDK İl Koordinatörü Hasan Duru ve bu kurumlardaki çalışanları ziyaret etti. Düzenlenen toplantılarda üyeleri sendikal çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Eskişehir’de teşkilat çalışmalarına devam eden Genel Başkan Öztürk ve Sarıdoğan Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Karabağ ve ekibi ile ilk önce Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdiresi Dr. Emine Sever’i ziyaret ederek hem Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayıp hem de üyelerin talepler ve sorunlarına ilişkin istişarelerde bulundular. Heyet İlk Divan Toplantısı öncesinde de Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve Memur-Sen Eskişehir İl Başkanı Muammer Karaman’ı da ziyaret etti.

Ayrıca Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, DKMP Şube Müdürlüğü, Fidanlık Müdürlüğü, Orman Toprak ve Ekoloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, İşletme Müdürlüğü ve şeflikleri de kapsayan geniş katılımlı bir toplantıda çalışanlar ile biraraya gelindi.

 

Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan, Fikret Akdeniz ve Musa Şen de Bilecik, Kocaeli, Düzce ve Sakarya’da İl Divan Toplantıları’na katılarak teşkilat ile istişare toplantıları düzenlediler.

Bu illerde kurum müdürlerini ve çalışanları da ziyaret eden Genel Merkez Heyeti temsilciliklerce düzenlenen toplantılarda çalışanların talep ve sorunlarını dinleyerek sendikal çalışmaları hakkında da bilgilendirmelerde bulundular.