“Toplu Sözleşmenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Masaya Yatırıldı

“Toplu Sözleşmenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Masaya Yatırıldı

A- A A+
07 Nisan 2019 Pazar“Toplu Sözleşmenin Dünü, Bugünü ve Yarını” programı, protokol konuşmalarının ardından gerçekleştirilen panellerle devam etti.

Memur-Sen tarafından organize edilen ve alanında uzman çok sayıda akademisyeni biraraya getiren “Toplu Sözleşmenin Dünü, Bugünü ve Yarını” programı, sabah protokol konuşmalarının ardından panel düzeniyle sürdü. Gerçekleştirilen panellerle, “Toplu Sözleşme Hakkı ve Statü Hukuku İlişkisi, Toplu Sözleşme Hukukuna Eleştiri ve Öneriler ile Gazeteci Gözüyle Çalışma Hayatı ve Toplu Sözleşme” konuları masaya yatırıldı.

Sabah oturumunun ilk panelinde konu; “Toplu Sözleşme Hakkı ve Statü Hukuku İlişkisi” oldu.

Oturumun moderatörü; Prof. Dr. Pir Ali Kaya

Oturumun panelistleri; Devlet Personel Başkanı Enes Polat, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Onur Ender Aslan, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Ankara Hacı Bayram Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın.

Öğleden sonra oturumunun ilk paneli ise “Toplu Sözleşme Hukukuna Eleştiri ve Öneriler” oldu.

Oturumun moderatörü; Prof. Dr. Erdinç Yazıcı

Oturumun panelistleri; Maliye Bakanlığı Eski Daire Başkanı Önder İnce, Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, SGK Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Rahmi Akyüz, Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin.

İkinci panel ise “ Medya, Çalışma Hayatı ve Toplu Sözleşme” konu başlığıyla gerçekleştirildi. Oturumun moderatörü; Prof. Dr. Zakir Avşar

Oturumun panelistleri; Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Bostancı, Anadolu Ajansı Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Hasan Öymez, Milli Gazete Ankara Temsilcisi ve TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER