“YARINLAR İÇİN GÜÇLÜ OLMAK, BUGÜN HAREKETE GEÇMEKLE OLUR”

“YARINLAR İÇİN GÜÇLÜ OLMAK, BUGÜN HAREKETE GEÇMEKLE OLUR”

A- A A+
08 Nisan 2019 PazartesiToç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk; Çorum, Amasya ve Tokat’ta İl Divan ve İstişare Toplantılarına katılıp, Tarım-Ormancılık Hizmet Kolu’na bağlı kurumlarda görev yapan çalışanları işyerlerinde ziyaret etti.

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ve Genel Başkan Yardımcısı Harun Sarıdoğan; sendikal çalışmalar ve istişare toplantıları kapsamında bu hafta Çorum, Amasya ve Tokat’taydı. 

Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan ve Musa Şen de; Isparta, Burdur ve Antalya'da teşkilat buluşmaları ve çalışmaları gerçekleştirdiler.

“YARINLAR İÇİN GÜÇLÜ OLMAK, BUGÜN HAREKETE GEÇMEKLE OLUR”

Genel Başkan Öztürk; merkez ve ilçelerde yapılan, kurum çalışanlarının ve üyelerin büyük ilgi gösterdiği toplantılarda kazanımlara ve çalışmalara ilişkin bilgilendirmelerde bulunup, çalışanların sorun ve taleplerini dinledi.

Teşkilat buluşmalarındaki konuşmasında her bir teşkilat mensubunun hedeflerine odaklanması, davadan asla sapmayarak ekip ruhuyla, çalışanlar, ülkemiz, milletimiz ve mazlumlar için ter akıtması gerektiğinin altını çizen Öztürk; “Her faaliyetimiz bizi geleceğe taşımalı, ufkunuzu açmalı ve birliktelik ruhumuzu artırmalı. Çünkü biliyoruz ki, bu şuurla hedeflerimize yürüdüğümüzde varılmayacak menzil yok. Çünkü biliyoruz ki,  yarınlar için güçlü olmak, bugün harekete geçmekle olur. Bu bilinçle Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ve tüm teşkilatımızla birlikte Anadolu'nun dört bir köşesinde çalışanlarımızı ziyaret etmeye, sorunlarını ve taleplerini dinlemeye, kurum müdürlerimizle istişareler yaparak bu sorunlara hep birlikte çözüm üretmeye kararlılıkla devam ediyoruz” dedi.

“BU ÜLKE İÇİN YÜRÜYECEK DAHA ÇOK YOLUMUZ VAR”

Konuşmasında “Bu ülke için yürüyecek daha çok yolumuz var. Durmayacağız daha da ileriye yürüyeceğiz” diyen Öztürk şunları söyledi: “Türkiye’nin en büyük emek hareketi, örgütlü gücü olan Memur-Senliler, Toç Bir-Senliler olarak; milli irademizin vesayetten arındırılması, milli birliğimizin,  beraberliğimizin, bekamızın ve istiklalimizin güvence altına alınması, temel hak ve özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırılması, kamu çalışanlarımızın haklı taleplerinin karşılık bulması, mazlum ve mağdurun çığlığının duyulması için buradayız. Bu ağır sorumluluğu hep beraber taşıyoruz. Biz gayrete aşık bir teşkilat olarak bu gayretle ve bu aşkla çalışacağız. Sendikacılığa bu gözle bakmalı, bu gayretle sahada olmalıyız. 2023 Türkiye’sine yelken açıp, bu millet için, bu vatan için çalışmaya devam edeceğiz. Yürüyecek daha çok yolumuz, dökecek daha çok terimiz var” dedi.

Genel Başkan Öztürk ve Genel Başkan Yardımcısı Sarıdoğan, Çorum Şube Başkanı Arzu Özkader’in ve Yönetiminin tertiplediği İl Divan ile hizmet kolu çalışanlarının katıldığı toplantıların yanı sıra Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı, Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, DKMP Şube Müdürü Mustafa Gözler, TKDK Çorum İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer’i de ziyaret etti.

 

Amasya ziyaretleri kapsamında ise İl Başkanı Mehmet Uludağ ve ekibiyle; İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya ŞEKER, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Muhammed Emin AYDIN, Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer ÇELİK ile istişarelerde bulunuldu. Orman Bölge Müdürlüğü,  DKMP Şube Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, TKDK İl Koordinatörlüğü, TMO ve Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü personeliyle verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Tokat programında ise Şube Başkanı Mustafa Pelit ve ekibiyle; Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Ahmet Boz, TKDK Tokat İl Koordinatörü Fevzi Çiçek ziyaret edildi. İl Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Araştırma Enstitüsü personelinin katıldığı toplantılarda çalışanların sorunları ve talepleri dinlendi. Sendikal çalışmalar ve kazanımlara ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan ve Musa Şen de; Isparta, Burdur ve Antalya'da teşkilat buluşmaları ve çalışmaları gerçekleştirdiler.

Antalya’da hem tarım hem de orman şube başkanlıklarının il divan toplantılarına katılan Doğan ve Şen bakanlığa bağlı kurumlarda görev yapan çalışanlarla da düzenlenen toplantılarda bir araya geldiler. Çalışanların talep ve sorunlarını dinleyen, tespit edilen sorunların çözümüne ilişkin sendikal çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundular.  

16 No’lu Şube Başkanı Mehmet Demirkol, 43 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Kafalı ve Yönetim Kurulu üyelerinin eşlik ettiği Antalya programında, Toç Bir-Sen Heyeti üye ziyaretlerinin yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, Antalya Zirai Karantina Müdürü Ekrem Çetin, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Abdullah Ünlü’yü de ziyaret ederek istişarelerde bulundular.

 

Isparta programında da tarım ormancılık hizmet koluna bağlı kurumlarda görev yapan çalışanlar için toplantılar düzenlendi. 5. Dönem Toplu Sözleşmesine taşınacak talepler hakkında bilgilendirilen çalışanlar görüş ve önerilerini de dile getirdiler. Isparta Şube Başkanı Kuddusi Uranlı ve ekibinin organize ettiği il divan toplantısının yanında kurum müdürleri de ziyaret edildi. Heyet; İl Tarım ve Orman Müdürü Enver Murat Dolunay ve Isparta Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman ile de istişarede bulundu.

 

Burdur’da gerçekleştirilen teşkilat çalışmalarında da kurumlarda görev yapan çalışanlar işyerlerinde ziyaret edilerek hasbihalde bulunuldu. Burdur İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Darcan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Rıza Kamil, TKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran da ziyaret edildi.

Burdur’daki teşkilat çalışmalarında Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan ve Musa Şen’e Burdur Şube Başkanı Ömer Cebeci ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

DİĞER HABERLER