OGM ROTASYON VE PERSONEL ALIMINA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

OGM ROTASYON VE PERSONEL ALIMINA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

A- A A+
11 Nisan 2019 PerşembeOrman Genel Müdürlüğü’nce; Rotasyon uygulaması ve açıktan atama süreçleri ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı.

Açıklamada; Orman Genel Müdürlüğü Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliklerinde değişiklik çalışmaları devam ettiğinden, zorunlu rotasyon uygulamasının 08.04.2019 Tarih ve 214 Sayılı Bakanlık Oluru ile söz konusu yönetmelik değişikliği yapılana kadar ertelendiği belirtildi. Ancak rotasyon süresi dolmuş olan personellerin talepleri halinde yer değişikliklerinin yapılacağı ve tercihlerin yakın bir tarihte ilan edileceği kaydedildi.

Yapılan kamuoyu duyurusunda geçtiğimiz gün Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin verdiği 5000 personel alımı müjdesine ilişkin de açıklamalarda bulunuldu. Buna göre; 1.200 Mühendis, 2.700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför alımı sürecine açıktan atama izninin yayınlanması ile başlanacağı belirtildi. Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımları yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirileceği, bundan sonraki sürece ilişkin bilgilendirmelerin de Genel Müdürlüğün web ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacağı yapılan açıklamada yer aldı.

 

Açıklamaya ulaşmak için burayı tıklayınız.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER