Van, Hakkari, Şırnak, Siirt, Batman ve Mardin’de Teşkilat Buluşmaları Gerçekleştirildi

Van, Hakkari, Şırnak, Siirt, Batman ve Mardin’de Teşkilat Buluşmaları Gerçekleştirildi

A- A A+
15 Nisan 2019 PazartesiTeşkilat çalışmaları kapsamında tüm Türkiye’yi karış karış gezen Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, bu haftada Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da teşkilat buluşmalarına katıldı.

 

Genel Başkan Hüseyin Öztürk, Genel Başkan Yardımcıları Fikret Akdeniz ve Harun Sarıdoğan ile birlikte; Van, Hakkari, Şırnak, Siirt, Batman ve Mardin’de tarım-ormancılık hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret ederek bu kurumlarda görev yapan çalışanlarla düzenledikleri toplantılarda bir araya geldiler.

Katılımın yüksek olduğu ve oldukça verimli geçen toplantılarda Öztürk, çalışanların taleplerini, sorunlarını dinleyip, taleplerinin hayata geçirilmesi için yetkili sendika olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Genel Başkan Öztürk ve beraberindeki heyet, çalışanların yanı sıra kurum müdürlerini de ziyaret ederek tarım ve orman sektöründeki çalışmalar, gelişmeler ve sorunlara ilişkin istişarede bulundular.

“TEŞKİLATLARIMIZLA OMUZ OMUZA VEREREK, BERABERCE MÜCADELE EDEREK BAŞARIYA ULAŞIYORUZ”

Genel Başkan Hüseyin Öztürk, ziyaret ettiği illerde il ve şube başkanlıklarınca düzenlenen il divan toplantılarına katılarak salonları dolduran coşkulu teşkilat mensuplarına seslendi. Teşkilat çalışmalarında kurum ve üye ziyaretlerinin çok önemli olduğunu kaydeden Öztürk yetkili sendika olarak masada alınan kazanımların, sahadaki mücadeleyle bir bütün olduğunu dile getirdi. Öztürk; “Türkiye'mizin en batısından en doğusuna kadar her bir çalışanımızla kurduğumuz gönül köprüleriyle buluşmaya devam ediyoruz. Yapılırken heyecan duyulmayan işlerde başarı beklenemez. Yerine getirilmiş bir görevin mutluluğu, diğer bir görevi yapabilmek için çalışmamıza güç katar. Bizler de heyecanımızı yitirmeden ilk günkü aşkla yeni görevlere yürümek için 5 haftada yaklaşık 50 ilimizde teşkilat buluşmalarına katılıp, çalışanlarımızla bir araya geldik, hasbihal ettik, gönül aldık. Bu haftada Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki siz kıymetli kardeşlerimizle, Toç Bir-Sen’in neferleriyle bir aradayız.

Başarı için en değerli olan şey gayret etmektir. Bizler de teşkilatlarımızla omuz omuza vererek, beraberce mücadele ederek başarıya ulaşıyoruz. Bugün burada da teşkilatlarımızın birlik ve beraberlik ruhuna, mücadelesine ve başarısına tanıklık ettik. Emekleriniz ve alın terleriniz için her birinize ve bu yolda, birlik ruhunu yitirmeden aynı hedefe yürüdüğümüz tüm teşkilat mensuplarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“BİZİM ŞİARIMIZ, DOĞRU BİLDİĞİMİZ YOLDAN ASLA VAZGEÇMEDEN MÜCADELE VERMEKTİR”

Konuşmasında Toç Bir-Sen’in sendikal mücadelesini İnci Kefali’nin zorlu mücadelesine benzediğini kaydeden Öztürk; Toç Bir-Senliler olarak bizlerin şiarı, boyunun onlarca katı büyüklüğündeki kayaları sabırla ve defalarca atlayarak geçen İnci Kefali gibi yılmadan, geriye dönmeden, doğru bildiğimiz yoldan asla vazgeçmeden mücadele vermektir. Bu kısa hayatta duracak, bekleyecek vaktimiz yok. Yerimizde durarak istediğimiz şeyleri elde edemeyiz. Aynı davaya gönül verdiğimiz yol arkadaşlarımızla birlikte, hak bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasının ardından Genel Başkan Öztürk, teşkilat mensuplarının sorularını cevaplayarak, görüş ve önerilerini de dikkatle dinledi.

Genel Başkan Öztürk’ün altıncı haftadaki ilk durağı Van oldu. Van’da ilk olarak, TKDK Van İl Koordinatörü İbrahim BAŞAK ziyaret edildi ardından TKDK çalışanlarıyla bir araya gelinerek sendikal çalışmalar paylaşıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim GÖRENTAŞ, DKMP Bölge Müdürü Mustafa ŞENTÜRK, Van Orman İşletme Müdürü Mehmet Kandilli de ziyaret edilerek bu kurumlarda görev yapanlarla toplantılar tertip edildi. Van Şube Başkanı Ali Uçar ve ekibinin eşlik ettiği program Van İl Divan Toplantısı ile sona erdi.

Çok verimli geçen Van programının ardından Genel Merkez Heyeti tarımsal faaliyetlerin hızla geliştiği Hakkari’de Tarım ve Orman İl Müdürü Vahap Şimşek, Orman İşletme Müdür V. Basri Mutlu, DKMP İl Şube Müdürü Necmettin Yılmaz ve Memur-Sen İl Başkanı Şanser Kutluk’u ziyaret etti. Bu kurumlarda da çalışanlarla da hasbihal eden heyet günün sonunda İl Başkanı İsmail Tunç ve Yönetim Kurulu üyeleriyle İl Divan Toplantısına katılarak teşkilat mensuplarıyla buluştu.

 

Hakkari’nin ardından Şırnak programı gerçekleştirildi. Bu kapsamda Genel Başkan Hüseyin Öztürk başkanlığındaki Toç Bir-Sen heyeti, İl Başkanı Süleyman Babat ve ekibiyle, Şırnak İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Kılıç’a gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında, İl Müdürlüğü çalışanlarıyla verimli bir toplantı gerçekleştirdi.

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş ve Vali Yardımcısı Tunahan Efendioğlu’nu  makamında ziyaret eden heyet yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili istişarelerde bulundu.

Şırnak Belediyesine Kayyum Belediye Başkanı olarak atandığı dönemde başarılı çalışmalara imza atarak, şehrin kalkınmasında büyük emekleri bulunan Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu’nu da ziyaret eden Genel Başkan Öztürk, tebrik ve teşekkürlerini iletti.

Şırnak programı kapsamında Memur-Sen Şırnak İl Başkanı Abdullah Çatı Şırnak Orman İşletme Müdürü V. Reşit Tunç Bey ve DKMP Şube Müdürü Orhan Kalay ziyaret edilerek, bu kurumlarda çalışan personel ile bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Batman Şube Başkanı Mehmet Sıddık Aslanlı ve ekibince hazırlanan programda da üyelerle bir araya gelindi.

Heyet Batman'ın ardından Mardin’de teşkilat çalışmaları gerçekleştirildi. Dört bir yanı asırlara meydan okuyan taşlarla çevrili Mardin’de İl Başkanı Serkan Kılıçaslan ve yönetiminin tertip ettiği organizasyonda Genel Merkez heyeti üyelerle buluştu.

DİĞER HABERLER