Terör Tüm İnsanlığı Hedef Alan Emperyal Bir Plandır

Terör Tüm İnsanlığı Hedef Alan Emperyal Bir Plandır

A- A A+
22 Nisan 2019 PazartesiSri Lanka’da farklı noktalara gerçekleştirilen saldırılar sonucunda yüzlerce insan hayatını kaybetti, binlerce insan yaralandı.

Hristiyanların kutsal günlerinden biri olan Paskalya Bayramı’nda kiliseleri hedef alan bu saldırı, terörün hedefinin tüm insanlık olduğunun en açık göstergelerinden biridir. 


Memur-Sen olarak “Ten rengimiz farklı olsa da ter rengimiz aynı” diyerek emeğin, “Göz rengimiz ayrı olsa da gözyaşımızın rengi aynı” diyerek hüznün, “Hayata bakış açımız farklı olsa da acımız aynı” diyerek vicdanların ortak değerler ile yoğrulduğunu her fırsatta dile getiriyoruz.

Bu saldırıyı da aynı hassasiyet ve aynı duyarlılık ile en sert şekilde kınıyor ve lanetliyoruz. 
Nereye saldırırsa saldırsın terörün hedefi tüm insanlıktır. 

Radikalizmin amacı türlü şiddet eylemleri ile gri alanları yok etmek, ılımlı düşünceleri olabildiğince silmeye çalışmak ve toplumları siyah-beyaz diye ikiye ayırmaktır. Toplumların hoşgörü reflekslerini ve isteklerini kırmaktır. Radikal gruplar ve terör odakları bu tip eylemlerle ötekine karşı hoşgörülü olanların olumlu düşüncelerini yok ederek kendi emellerini gerçekleştirmek isterler. 
Emperyal planların da birer parçası olan bu örgütler ve eylemler, kaos düzeninin değirmenine su taşımaktadırlar.


Bizler bu noktada barışın ve sağduyunun mümkün olduğunun altını kalın puntolarla çizmek istiyoruz. Çünkü huzur ve hoşgörü her şeye rağmen mümkündür. 
Bu duygu ve düşüncelerle Sri Lanka’daki terör saldırısını şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere ve Sri Lanka halkına başsağlığı diliyoruz.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR