Bakan Yardımcısı Aksu: Toç Bir-Sen Sendikacılıkta Yine Önemli Bir Adım Attı

Bakan Yardımcısı Aksu: Toç Bir-Sen Sendikacılıkta Yine Önemli Bir Adım Attı

A- A A+
11 Haziran 2019 Salı


Bakan Yardımcısı Aksu: Toç Bir-Sen Sendikacılıkta Yine Önemli Bir Adım Attı

Toç Bir-Sen Akademi’nin ikinci oturumuna Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu da katıldı. Aksu yaptığı selamlama konuşmasında Toç Bir-Sen’in sendikacılıkta yine çok önemli bir adım attığını belirterek Genel Başkan Hüseyin Öztürk ve Yönetim Kuruluna Akademi Eğitim Programları nedeniyle teşekkür etti.

Böylesine önemli bir programda gençlerle biraraya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu da kaydeden Aksu; “Sizler bizler için çok önemsediğimiz toplulukların mensuplarısınız. Sendikalar okulların bir başka versiyonudur. Bizleri bir arada tutan öncü kuruluşlardır. Toç Bir-Sen’in bu noktada üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle mücadele ettiğine şahit oluyoruz. Bugün burada verilen eğitimler, sunumlar siz genç kardeşlerimizin eğitimi noktasında çok önemli bir kazanımdır. Bu anlamda bir kez daha ülkemizin geleceği olan siz gençlerimize yönelik Toç Bir-Sen Akademi’nin ülkemiz, Toç Bir-Sen ve sizler için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk,  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’ya katılımları dolayısıyla teşekkür ederek, günün anısına Toç Bir-Sen Akademi Kitap Seti hediyesini takdim etti.

 

Toç Bir-Sen Akademi’nin ilk gün yapılan oturumlarında alanında uzman eğitimciler bilgi, birikim ve tecrübelerini gençlerle paylaştılar.

Akademinin açılışının ardından gerçekleştirilen ilk eğitim programında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın; "Sendikal Hareketin Uluslararası Hukuki Dayanakları, Dünya'da ve Türkiye’de Kamu Sendikacılığının Tarihi ve Geleceği" konulu sunumunu gerçekleştirdi.

 

Programın ikinci oturumunda ise Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Nail Uslu "Diriliş Sürecinde Duruşumuz ve Sendikal İletişim" konulu sunumuyla sendikacılık alanındaki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

 

Üçüncü oturumda ise "Okumak Soylu Bir Eylemdir" ilkesiyle 1. Dönem Eğitim Programında gençler tarafından okunan kitapların tahlilleri yapıldı.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR