"Okumak Soylu Bir Eylemdir"

"Okumak Soylu Bir Eylemdir"

A- A A+
11 Haziran 2019 Salı


"Okumak Soylu Bir Eylemdir"

Toç Bir-Sen Akademi'nin ikinci günü eğitim seminerleriyle başladı.

Akademinin ikinci gününde, ilk eğitim seminerinde Tarım ve Orman Bakanlığı İç Denetim Başkanlığı İç Denetçisi Kerim Üstün; "Değişen Kamu Yönetimi" konulu sunumunu gerçekleştirdi.

 

Ardından, Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya da Toç Bir-Sen Akademi'ye katkı sunan konuklar arasındaydı. Özkaya; "Türk Ormancılığı ve Ormancılık Sektörünün Stratejisi" konulu sunumuyla bilgi ve tecrübelerini katılımcı gençlerle paylaştı.

 

Akademiye katkı sunan akademisyenler arasında yer alan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Dini İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ejder Okumuş "Birey ve Toplum İlişkileri" isimli sunumu ile programa katıldı.

 

Programın öğleden sonraki oturumu ise İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın katılımıyla başladı.

"Mazlum Coğrafyalar ve Türkiye'nin İşlevi" konulu sunumunda Toç Bir-Sen Akademi'nin gençlerine seslenen Yıldırım; "Türkiye; Müslümanlar ve Ümmet için son kale, İstanbul son çıkış kapısıdır. İstanbul düşerse ümmet düşer. Onun için yeniden ayağa kalkışımızın anahtarı İstanbul'dur, Türkiye’dir. İstanbul'a, Türkiye’ye ve Ümmete sahip çıkalım" dedi.

 

Memur-Sen Genel Başkan Danışmanı Halit Ortaköy de sunumunda Türkiye'nin en büyük emek hareketi Memur-Sen'in Tarihi ve bu dava yolundaki inanç, azim ve zorluklarla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

 

İkinci günün son katılımcısı ise Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selim Cerrah oldu. Cerrah, Akademi'de "Teşkilat Kültürü ve Gençlik" konulu sunumuyla bilgi ve birikimlerini katılımcı gençlerle paylaştı. 

 

Toç Bir-Sen Akademi'nin en önemli kazanımlarından birisi olan kitap tahlili bölümünde de genç üyeler, okunan kitapların tahlillerini katılımcılarla paylaşarak fikir alışverişinde bulundu.

 

Kitap tahlilinin ardından Sertifika Töreni gerçekleştirildi. Sertifikaların yanı sıra tüm katılımcılara Toç Bir-Sen Akademi I. Dönem II. Kur Kitap Setleri dağıtıldı.