“Kontrol Hizmetlerinde İlave Ödeme, Lisans Tamamlama, Fiili Hizmet ve Sözleşmeli Personele Kadro” Taleplerimiz İçin TBMM'den Destek İstedik

“Kontrol Hizmetlerinde İlave Ödeme, Lisans Tamamlama, Fiili Hizmet ve Sözleşmeli Personele Kadro” Taleplerimiz İçin TBMM'den Destek İstedik

A- A A+
09 Temmuz 2019 Salı


“Kontrol Hizmetlerinde İlave Ödeme, Lisans Tamamlama, Fiili Hizmet ve Sözleşmeli Personele Kadro” Taleplerimiz İçin TBMM'den Destek İstedik

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolunun yetkili sendikası Toç Bir-Sen olarak; hizmet kolumuzda görev yapan kamu çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşması ve taleplerinin kazanıma dönüşmesi için tüm platformlarda mücadelemizi sürdürmeye devam ediyoruz.

Bilindiği üzere, çalışanlarımızın talep ve sorunlarının görüşüldüğü önemli platformlardan biri de Kurum İdari Kurul Toplantılarıdır. Bu kapsamda; “Lisans Tamamlama, Fiili Hizmet, Kontrol Hizmetlerinde İlave Ödeme, Sözleşmeli Personelin 4/A Kadrosuna Alınması” gibi önemli taleplerimiz, 31.04.2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz Kurum İdari Kurul Toplantısında gündeme alınmış, yapılan görüşmede söz konusu taleplerin gerçekleştirilebilmesi için mevzuat düzenlemeleri yapılması gerektiğinden, mevzuat değişiklikleri hakkında ortak çalışma yapmak üzere Bakanlığımızın ilgili birimleri ile sendikamız temsilcilerinden oluşan bir komisyon kurulmasına karar verilerek imza altına alınmıştı.

Tarım ve Orman Bakanlığı ilgili birimleri ile Yetkili Sendika Toç Bir-Sen olarak oluşturduğumuz Komisyon toplantısında, “Lisans Tamamlama, Fiili Hizmet, Kontrol Hizmetlerinde İlave Ödeme, Sözleşmeli Personelin 4/A Kadrosuna Alınması”na ilişkin talepler tek tek değerlendirmiş ve söz konusu taleplerimiz komisyon heyetince de haklı bulunarak rapor haline getirilmiştir. Oluşturulan komisyonca, 05.07.2019 tarihinde imza altına alınan kararlar, Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından, Mevzuat hazırlık çalışması yapılmak üzere Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne iletilmiştir.

Son olarak, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tarafından söz konusu talepler ile ilgili Kanun değişiklik teklifleri oluşturularak Bakanlığımız nezdinde mevzuat hazırlıkları tamamlanmış ve yetkili sendika olarak her platformda dile getirdiğimiz ve kazanıma dönüştürmek için mücadele ettiğimiz taleplerimiz artık Bakanlığımızın da talepleri haline gelmiştir.

Söz konusu taleplerimizin yasalaşma sürecinin tamamlanması ve kazanıma dönüşmesi için mücadelemiz devam etmektedir. Bu kapsamda Genel Başkanımız Hüseyin Öztürk, Genel Başkan Yardımcımız Fatih Doğan, Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürü İrfan İçöz ve Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Dursun Kelkit’ten oluşan heyet Komisyon raporuna istinaden Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan yasa değişiklik tekliflerini görüşmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

AK Parti Grup Başkanvekilleri Sayın Bülent Turan ve Sayın Mehmet Muş’u Mecliste ziyaret eden Toç Bir-Sen Genel Başkanımız Hüseyin Öztürk ve Bakanlık Temsilcileri, rapor hakkında bilgilendirmelerde bulunarak TBMM Genel Kurullarında ve Komisyonlarında söz konusu taleplerimizin kabul edilmesi noktasında destek beklediklerini kaydettiler.

Bu süreçte destekleri ve talimatları için başta Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli olmak üzere büyük emeklerinden dolayı Personel Genel Müdürümüz Sayın İrfan İçöz'e ve ekibine, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Dursun Kelkit'e ve ekibine, ilgi ve alakalarından dolayı AK Parti Grup Başkanvekilleri Sayın Bülent Turan ve Sayın Mehmet Muş'a şükranlarımızı sunuyoruz. 

 

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolunda yetkinin adresi, çalışanlarımızın masada ve sahada tek temsilcisi Toç Bir-Sen olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilinciyle taleplerimiz kazanıma dönüşene dek mücadelemize devam edeceğiz.

Komisyon Tutanağının Tam Metni Aşağıdadır

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER