Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Teşkilat Mensuplarına Seslendi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Teşkilat Mensuplarına Seslendi

A- A A+
10 Temmuz 2019 Çarşamba


Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Teşkilat Mensuplarına Seslendi

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen Toç Bir-Sen 33. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda İl ve Şube Başkanlarını selamlayan Genel Başkan Yalçın, konuşmasına Memur-Sen’in istikrarlı büyümesine, her geçen gün üye sayısını artırarak katkı sunan teşkilat mensuplarına emekleri ve alınterleri için teşekkür ederek başladı. Yalçın; “Görüyoruz ki; kamu görevlilerinin beklentileri ve talepleriyle, milletimizin sendikal bakış ve mücadelemiz, ülke sorunlarına yönelik çözüm odaklı yaklaşımlar Memur-Sen’in ve bağlı sendikalarının kamu görevlileri sendikacılığında rakipsizliğini tescillemiştir. Bu itibarla, güvenleriyle gücümüze güç katan, üyelikleriyle örgütlülük noktasında kararlı tavır ortaya koyan kamu görevlilerine şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

“MEMUR-SEN’İN SENDİKAL TAVRINA VE TARZINA İHTİYAÇ VAR”

Dünyadaki sendikal hareketin bir çıkmazda olduğunu vurgulayan Yalçın bunun çözümünün ise Memur-Sen’in tavrını, tarzını iyi okumak ve anlamak olduğunu  söyledi.  “Dünyada sendikal hareketler bir çıkmazın içine düşmüştür” diyen Yalçın;”Dünyada sendikal hareketler geriliyorlar, sendikal örgütlülük olarak bir gerileme var. Bu nedenle yeni bir sendikal okumaya, yeni bir sendikal tarza, Memur-Sen’in ortaya koyduğu yeni sendikal tavrı, tarzı anlamaya ihtiyaç var. Bu çözülmenin nedeni anarşist sendikacılık denilen, yakıp, yıkan, kırıp, döken, her şeye muhalefet eden, esnafın camıyla kaldırımın taşıyla, milletin arabasıyla sorunu olan, milletin değerleriyle kavgalı olan, uluslararası yapıların bazı ideolojik projelerle teslim alan, onları yerine getirmek için gayret gösteren bir sendikal tarz tüm dünyanın bir sorunu. Ama Memur-Sen ailesi adım adım yükselerek bugün 1 milyonu aşkın üyesiyle sözünün güvenilirliği, topluma karşı saygın davranışları, toplumun değerleriyle birlikte hareket eden ve bu değerleri baş tacı eden tavrı dolayısıyla hiçbir zaman milletle, millet iradesiyle kavgaya girmemiştir. Çünkü bizim işimiz millet, derdimiz millet, kendimiz millet, yükümüz yeniden medeniyettir” dedi.

“TOÇ BİR-SEN’İ MÜCADELESİ İÇİN TEBRİK EDİYORUM”

Sözlerinde geçtiğimiz gün Toç Bir-Sen’in Tarım ve Ormancılık hizmet kolundaki Sözleşmeli Personelin seslerini duyurmak amacıyla eş zamanlı gerçekleştirdiği Mektup Gönderme Eylemi’ne değinen Genel Başkan Yalçın; “Toç Bir-Sen’in 81 ilde eş zamanlı olarak eylem yapıp, kitlesel basın açıklamalarıyla sesini duyurarak meselesine sahip çıkmış olmasından dolayı hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

Bu yolda kararlılıkla yola devam edin. Taşı delen damlanın gücü değil sürekliliğidir yaklaşımıyla bu duruma sahip çıkmanız son derece kıymetlidir” diyerek bu talebin yetkili konfederasyon olarak da Toplu Sözleşme talepleri arasında yer alan başlıklardan biri olduğunu ifade etti.

“KAZANIMLARIMIZI ARTIRMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Genel Başkan Ali Yalçın konuşmasında önümüzdeki ay yapılacak olan 5. Dönem Toplu Sözleşmesine de değinerek şunları söyledi: “Toplu Sözleşme görüşmelerine giderken Hizmet Kolu boyutuyla ; ‘Talebiniz, teklifimiz olsun’ diyerek bu toplantıyı düzenlemiş olmanız çok anlamlı ve önemli. Bütün hizmet kollarımız bu çerçevede taleplerini oluşturarak Memur-Sen’e ulaştırmak için şekillendiriyor. Bu süreç Sendika Genel Merkezlerimiz ile il ve Şube Başkanlıklarımızın istişareleri ile yürüyor. İstiyoruz ki beklentilerimiz karşılansın, taleplerimiz kazanım skalasına kaydolsun. Bunun için Türkiye’nin en büyük emek hareketi olarak akademik hizmet sendikacılığı yaklaşımımızdan taviz vermeden kamu çalışanlarımızın mali ve sosyal haklarına yönelik kazanımlarımızı artırmak için mücadele edeceğiz.”

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER