İL VE ŞUBE BAŞKANLARIYLA TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ İSTİŞARE EDİLDİ

İL VE ŞUBE BAŞKANLARIYLA TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ İSTİŞARE EDİLDİ

A- A A+
11 Temmuz 2019 Perşembe


İL VE ŞUBE BAŞKANLARIYLA TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ İSTİŞARE EDİLDİ

33. Başkanlar Kurulu Toplantısında açılış konuşmalarının ardından Toplu Sözleşme İstişare Toplantılarına geçildi.

Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan, Zekeriya Yazıcı ve Harun Sarıdoğan’ın başkanlığında, 81 ilden gelen İl ve Şube Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, İl ve Şube Başkanları üyelerinden aldıkları talepleri ve sorunları ilettiler.

Yetkili sendika Toç Bir-Sen’in 5. Dönem Toplu Sözleşmesine taşınmak üzere hazırlayacağı kamu görevlilerinin geneline ilişkin taleplerin yanı sıra Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nda görev yapan personelin taleplerinin görüşüldüğü toplantıda ilk olarak, Genel Başkan Yardımcıları, 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve işleyişi hakkında İl ve Şube Başkanlarını bilgilendirdi.

Toplantının devamında ise her bir Şube/İl Başkanı tarafından ayrı ayrı dile getirilen konular,  maddeler halinde tek tek ele alınarak müzakere edildi. Tarım ve Ormancılık Hizmet kolunda görev yapan çalışanların taleplerini kazanıma dönüştürecek, sorunlarının çözümüne ışık tutacak şekilde hazırlanan “toplu sözleşme teklifleri” ve toplu sözleşme sürecinde ortaya konacak olan stratejiler üzerinde istişareler gerçekleştirildi.

Oldukça verimli geçen ve 43 bin üyenin taleplerinin görüştürüldüğü toplantı sonucunda oluşturulan toplu sözleşme teklifleri Genel Merkez Yönetimince son bir değerlendirmeden geçirilmesinin ardından, hem genele ilişkin hem de hizmet koluna ilişkin toplu sözleşme teklifleri Memur-Sen’e iletilecek ve toplu sözleşme teklifleri kitapçık haline getirilerek üyelerle ve kamuoyuyla paylaşılacak.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER