Memur-Sen Diyarbakırlı Annelerin Yanında

Memur-Sen Diyarbakırlı Annelerin Yanında

A- A A+
07 Eylül 2019 CumartesiMemur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın ve beraberindeki heyet, çocukları dağa kaçırılan annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemine destek ziyaretinde bulundu.

Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tuttukları için 3 Eylül'de İl Başkanlığı binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemi devam ediyor. Memur-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın ve komisyon üyelerinden oluşan bir heyet de evlatlarına kavuşmak için eylem yapan anneleri Diyarbakır’daki İl Başkanlığı önünde ziyaret etti.

Acılı anneleri ziyaretinde konuşan Aydın, komisyon olarak yüreği yanan annelerin yanında olmak için geldiklerini söyledi. Tüm teşkilatın annelerin yanında yer aldığını aktaran Aydın, anne yüreğiyle bu işe el attıklarını belirtti.

Komisyon olarak annelerin acılarını paylaştıklarını belirten Aydın "Sizlerin gözyaşları bizim gözyaşlarımızdır. Bu eylem, zulme başkaldırıdır. Yıllardır sessiz bir çığlık vardı, o çığlık artık patlama noktasına geldi. Anneler artık seslerini duyurmak istiyor. Biz de onların yanındayız, o acıyı hissediyoruz ve mücadelelerine ortak olmak için geldik. Ailelerin dertlerini dinliyoruz, onların dertleri bizim dertlerimizdir. Yakın zamanda Hacire anne gibi onların da yüzü gülecek. Bunun ümidiyle dua ediyoruz. Cesaretiyle bir çığır açan annelerin ellerinden öpüyoruz." diye konuştu.diyarbakiranne1diyarbakiranne2diyarbakiranne3diyarbakiranne4

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER