“Anaların Acılarına, Gözyaşlarına Kayıtsız Kalamayız”

“Anaların Acılarına, Gözyaşlarına Kayıtsız Kalamayız”

A- A A+
27 Eylül 2019 CumaMemur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Genel Başkan Yardımcıları Fikret Akdeniz ve Harun Sarıdoğan ile birlikte; HDP’nin Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi yapan, evlatları PKK terör örgütü tarafından kaçırılan annelere destek ziyaretinde bulundu. Öztürk “Diyarbakırlı annelerimizin verdiği haklı mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Evlatları için gece gündüz nöbet tutan acılı annelere ve ailelere cesaretlerinden dolayı teşekkür eden Öztürk, Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak terörün ve teröristlerin karşısında onurlu bir duruş gösteren annelerin yanında olduklarını söyledi. Öztürk, terörü; birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin bitireceğini kaydederek; “Evlatları PKK terör örgütünce kaçırılan annelerimizin yanında olmak, onlara destek vermek, ülkemizin birliğine, dirliğine, beraberliğine ve refahına kasteden hainlere de kardeşliğimizin ne denli kuvvetli ve yıkılamaz olduğunu göstermek için bugün buradayız. Siyasetin teröre perde yapılmasına, barış yalanıyla evlerinde, okullarında olması gereken çocukların terör örgütünce ailelerinden koparılmasına, anaların bitmek bilmeyen gözyaşlarına ve acılarına asla kayıtsız kalamayız.

“Bu Haklı Direnişine Tüm Kalbimizle Destek Veriyoruz”

“Evladımın ölüsüne de razıyım, yeter ki onu bana versinler” diye feryat eden cesur yürekli annelerimizin vicdani ve insani olan bu haklı direnişine tüm kalbimizle destek veriyor, Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak da üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz.

Biz burada birkez daha gördük ki gözü yaşlı bir annenin feryadı karşısında hiçbir şey duramaz.  İnanıyoruz ki bu annelerimizin evlat nöbetleri ve hainlere karşı direnişleri, teröre ve teröre destek verenlere en büyük darbeyi vuracaktır” dedi.

 

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR