İL DİVAN TOPLANTILARINDA TEŞKİLATLA BİR ARAYA GELİNDİ

İL DİVAN TOPLANTILARINDA TEŞKİLATLA BİR ARAYA GELİNDİ

A- A A+
01 Ekim 2019 SalıToç Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri; Kırıkkale, Burdur, Diyarbakır, Elazığ ve Ankara’da gerçekleştirilen İl Divan Toplantılarına katıldı.

Teşkilat mensuplarının katılımının yüksek olduğu toplantılarda, mutabakatsızlıkla sonuçlanan 5. Dönem Toplu Sözleşmesi sürecine ilişkin bilgiler paylaşıldı.

“Emeğimizi ve Alın Terimizi Hiçe Sayan Karara Şerh Düştük”

Genel Başkan Hüseyin Öztürk, toplantılarda 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecini üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle, teşkilat mensuplarıyla yaptıkları istişareler ve üyeleri ile çalışanlarının beklentileri doğrultusunda yürüttüklerini belirtti.

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu çalışanlarını memnun etmeyecek hiçbir teklife imza atmadıklarının da altını çizen Öztürk; “Emeğimizi ve alın terimizi hiçe sayan karara şerh düştük” dedi.

Nihayetinde masada Memur-Sen olarak yüzde 20'nin altına imza atmayacakları yönünde karar aldıklarını aktaran Öztürk, şöyle konuştu:

"Memur-Sen olarak yüzde 20'nin altına imza atmayacağımızı Genel Başkanımız ifade etti ama karar sahanın, tabanın ve çalışanların kararıdır. Kamu görevlilerine teklif edilen zam oranları alın terimizin hakkını teslim eden bir düzeyde olsaydı, enflasyon karşısında eriyen alım gücümüzü güçlendirseydi, ülkenin ekonomik tablosu ve hükümetin açıkladığı rakam ve hedeflerle uyumlu olsaydı elbette Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna gitmeye gerek kalmaz ve tarafların tümü için memnuniyet üretilmiş olurdu.

Süreç bitti mi? Hayır, süreç devam ediyor. Gerek 4688 sayılı yasayla ilgili yapılacak düzenlemeler, gerek daha önce açıklanmış olan 3600 ek göstergeyle sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle, lisans tamamlamayla, fiili hizmetle ilgili ve toplu sözleşme masasına taşıdığımız taleplerimizle ilgili mücadelemizi sürdürecek, tekliflerimizin bundan sonraki süreçte de takipçisi olacağız."

Konuşmalarında Diyarbakırlı annelerin oturma eylemlerine de değinen Öztürk; çocukları dağa kaçırılan annelerinin başlattığı oturma eyleminin terörün bitmesine vesile olacağına inandığını söyleyerek; “Diyarbakır annelerinin başlattığı bu onurlu eylem büyüyerek devam ediyor. İnşallah bu kıvılcım terörün bitmesine vesile olacak, yüreği yanan anaların o gözyaşları, terörü boğacak" dedi.

Kırıkkale Şube Başkanlığının İl Divan Toplantısı, Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Genel Sekreter Sabri Kızılkaya ve Genel Başkan Yardımcısı Zekeriya Yazıcının katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan ve Harun Sarıdoğan da Burdur’da İl Divan programlarına katıldılar.

Divan Toplantısının yanı sıra, Burdur Şube Başkanlığı tarafından, ramazan ayı içerisinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Şube Denetleme Kurulu üyesi Hasan Er için yapılan hayrat çeşmesinin açılışı gerçekleştirildi. Hayrat çeşmesi,  TOÇ BİR-SEN Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan ve Harun Sarıdoğan, Çeltikçi Kaymakamı Abdullah Özübek, merhumun babası Yusuf Er, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Şube Başkanı Ömer Cebeci, Yönetim Kurulu Üyeleri, Burdur İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Darcan, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Tahsin Etli, kurum amirleri, sendika üyeleri ve vatandaşların katıldığı törenle açıldı.

Genel Başkan Hüseyin ile Genel Başkan Yardımcıları Fikret Akdeniz ve Harun Sarıdoğan Diyarbakır İl Divan Toplantısına da katılım sağladılar. Diyarbakır’daki program kapsamında Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı Yunus Memiş de ziyaret edildi.

 

Heyet, Diyarbakır’ın ardından; Malatya, Bingöl, Tunceli, Muş şube ve il başkanlarının da katıldığı Elazığ İl Divan Toplantılarında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldiler. Heyet Elazığ Orman Bölge Müdürü olarak  atanan, Muhammed Salih Çetiner'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.

 

Ankara 1 Nolu Şube Başkanlığının İl Divan Toplantısı Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan ve Zekeriya Yazıcı, 9 No’lu Anakara Şube Başkanlığının İl Divan Toplantısına da katılım sağladı.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR