GENEL BAŞKAN ÖZTÜRK: “ALLAH, ŞANLI ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN”

GENEL BAŞKAN ÖZTÜRK: “ALLAH, ŞANLI ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN”

A- A A+
12 Ekim 2019 CumartesiToç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Genel Başkan Yardımcıları Zekeriya Yazıcı ve Harun Sarıdoğan ile birlikte Bilecik ve Bursa’da bir dizi ziyaret gerçekleştirerek İl Divan Toplantılarına katıldı.

Teşkilat çalışmalarında ilk olarak Bilecik İl Divanında, ardından da Bursa Şube Başkanlıklarının ortaklaşa tertipledikleri İl Divan Toplantısında teşkilat mensuplarına seslenen Genel Başkan Öztürk, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Bu Kutlu Sefer; Allah’ın İzni, Kahramanlarımızın Sarsılmaz İnancı ve Milletimizin Duasıyla Zaferle Sonuçlanacaktır”

Genel Başkan Öztürk teşkilat toplantılarında konuşmasına; Devletimizin, Fırat’ın doğusunda yuvalanmış terör örgütlerini temizleyerek güvenli bölge oluşturmak amacıyla başlattığı “Barış Pınarı Harekatı” nda görev alan Kahraman Mehmetçiklerimize başarılar dileyerek başladı.

Büyük Memur-Sen ailesi olarak, “Barış Pınarı Harekatı” askeri harekatına destek verdiklerini kaydeden Öztürk; “Ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla PKK/YPG terör örgütlerini yuvalandıkları inlerinde etkisiz hale getirmek Barış Pınarı Harekâtını başlatan Türk Silahlı Kuvvetlerimize muvaffakiyetler diliyoruz.

Ülkemizin güney sınırlarını güvenlik altına almak, bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek güven ve barış ortamını yeniden sağlamak, terör koridoruna engel olmak, Suriyeli sığınmacıları terörden arınan bölgelere yerleştirmek yani evlerine kavuşturmak için çıkılan bu kutlu sefer; Allah’ın izni, kahramanlarımızın sarsılmaz inancı ve milletimizin duasıyla zaferle sonuçlanacaktır. Türkiye, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatıyla başlayıp, Barış Pınarı Harekatı devam eden bu operasyonlarıyla, terör örgütlerine ve onları koruyup destek olanlara hak ettikleri cevabı vermektedir. Allah Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan şanlı ordumuzu korusun, daima muzaffer eylesin, yiğitlerimizin ayağına taş değdirmesin” dedi.

Terör örgütlerinin hain saldırılarında şehit düşen askerlerimize ve vatandaşlarımıza da rahmet dileyen Öztürk, sosyal medyada milli birlik ve beraberlik ruhumuzu bozmaya kastedenlerin provokasyonlarına karşı da dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

“DURUŞUMUZU BOZMADIK, MEMUR-SEN’E YAKIŞANI YAPTIK”

Konuşmasında 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecine değinen Genel Başkan Öztürk; Kamu İşveren Heyetinin sunduğu her iki teklifin de ülke gerçeğiyle bağdaşmadığını, rakamsal olarak ‘Büyüyen Türkiye’ye yakışmadığını, gerçekçi ve yeterli olmadığını kaydederek alın terimizin ve emeğimizin karşılığının verilmesini istedik, bunun için mücadele ettik. 20 gün boyunca yaptığımız toplantılarda Kamu İşveren Heyetiyle, Tarım -Ormancılık hizmet kolumuzda çalışanlarımız için birçok maddede uzlaşma sağladık. Lakin Hakem Kurulu’na giderken maalesef müzakere süreci hiç yaşanmamışçasına bir irade ortaya konmuş, uzlaştığımız maddeler yok sayıldı. Bizler de çalışanlarımızı memnun etmeyecek bir teklife imza atmayacağımızı belirterek, teşkilatımızla yaptığımız istişarelerle, sahanın beklentileriyle Memur-Sen’e yakışanı yaptık; duruşumuzu bozmadık, alın terini ve emeği hiçe sayan karara şerhimizi düştük. Toplu Sözleşme süreci bitti, ama mücadelemiz devam ediyor. Bu yolda; durmak, yorulmak, pes etmek yok. Çalışanlarımızın bize verdiği sorumlulukla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da taleplerimiz kazanıma dönüşünceye, sorunlarımız çözüm buluncaya dek mücadeleye omuz omuza devam edeceğiz” dedi.

Toç Bir-Sen Heyeti Bursa programı kapsamında; İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, DKMP 2. Bölge Müdürü Hakan Mumcuoğlu, Memur-Sen Bursa İl Başkanı Gökhan Yünkül’de ziyaret edilerek gündeme ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR