Eğitim Programları Büyük İlgi Gördü

Eğitim Programları Büyük İlgi Gördü

A- A A+
25 Ekim 2019 Cuma


Eğitim Programları Büyük İlgi Gördü

Toç Bir-Sen’in 34.’sünü gerçekleştirdiği Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda üç gün boyunca alanında uzman eğitimciler ve akademisyenler teşkilat mensuplarıyla bir araya gelerek bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaştılar.

Sunuculuğunu Genel Başkan Yardımcısı Fikret Akdeniz'in yaptığı, büyük ilgi gören eğitim programlarında ilk olarak, Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin "Toplu Görüşmeden Toplu Sözleşmeye, Toplu Pazarlık Süreci, Mevzuat ve Pratik" konulu sunumuyla teşkilata seslendi.

Eğitim Toplantılarının ikinci gününün ilk oturumunda ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın katılımcılara ‘Temel Sendikal Kavramlar’ la ilgili bilgiler verdi.

Aynı günün ikinci oturumunda da; Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan ve Zekeriya Yazıcı, 5. Dönem Toplu Sözleşme Süreci, Sonuçları ile Mevzuat ve Kazanımların Uygulanmasına ilişkin bilgiler paylaştılar. Teşkilat mensuplarının büyük ilgiyle takip ettiği bu programda Doğan ve Yazıcı gelen soruları da yanıtladı. 

Dolu dolu ve çok verimli geçen toplantının 3. gününde de Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Mustafa Bostancı katılımcıların ilgiyle takip ettiği ‘Sosyal Medya ve Algı Yönetimi’ konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Toplantıya katılan Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selim Cerrah da eğitim programında ‘Teşkilatlanma Kültürü’yle ilgili gerçekleştirdiği keyifli sunumuyla teşkilat mensuplarına seslendi.