GENEL BAŞKAN ÖZTÜRK, BAKAN PAKDEMİRLİ İLE BİR ARAYA GELDİ

GENEL BAŞKAN ÖZTÜRK, BAKAN PAKDEMİRLİ İLE BİR ARAYA GELDİ

A- A A+
06 Kasım 2019 Çarşamba


GENEL BAŞKAN ÖZTÜRK, BAKAN PAKDEMİRLİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkan Öztürk, Bakan Pakdemirli’ye; Orman Teşkilatının 180. Yılında ormanların ve ormancılığın mevcut durumunu, sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren bilimsel verilere dayalı Toç Bir-Sen tarafından hazırlanan ‘Ormancılık Sektör Raporu 2019’ isimli akademik çalışmayı takdim etti. Rapor için Genel Başkan Öztürk’e teşekkür eden Bakan Pakdemirli çalışmanın ormancılık sektörü için önemli bir kaynak olacağına inandığını kaydederek başta Toç Bir-Sen Yönetim Kurulu olmak üzere eserde emeği geçenleri tebrik ettiğini belirtti.

Genel Başkan Hüseyin Öztürk; yetkili sendika Toç Bir-Sen’in Orman Muhafaza Memurları ve şeflerin, çalışırken elde ettikleri zat-ı silahları için emekli olduklarında “Silah Taşıma Ruhsat Harcı Ücretlerinden Muaf Tutulması” için verdiği mücadelenin kazanıma dönüşmesine verdikleri katkı ve destek için de Bakan Pakdemirli’ye teşekkür etti. Öztürk; “Bakanlığımızın bağlı kuruluşlarından OGM’de Unvan değişikliği Sınavı ve TİGEM de uzun yıllardır açılmayan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları 2019 yılında açılmış olup, söz konusu Kuruluşlarda sınav sonrası işlemler devam ettirilmektedir. Yetkili Sendika olarak uzun yıllardır çözüme kavuşturmak için mücadele ettiğimiz “Silah Ruhsat Harcı” meselesinin çözüme kavuşturulmasında vermiş olduğunuz destek ve 2018 ve 2019 yıllarında Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında açılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları ve Orman Genel Müdürlüğü’nde iş yükünün azaltılması ve mezun olan gençlerin kendi alanlarında istihdam edilmesi noktasındaki  talebimize hassasiyetle yaklaşarak kuruma 5000 yeni memur alımı için de çalışanlarımız adına sizlere bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi. 

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu çalışanlarının talep ve sorunlarının da Genel Başkan Öztürk tarafından Bakan Pakdemirli’ye sunulduğu görüşmede; Bakanlık Merkez ve OGM çalışanları için Görevde Yükselme Sınavının 2019 yılında açılması, Lisans Tamamlama sorununun çözülmesi, Fiili Hizmet Süresi Zammı, Sözleşmeli personelin kadroya alınması, Kontrol Görevi Yapan Personele İlave ödeme ile ilgili yaşanan sorunların giderilmesi, Uygulama Ücretinin artırılması, Bakanlığın Merkez ve Taşra Teşkilatlarındaki personel ihtiyacının giderilmesi için personel alınması, Personel Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ve kadro tahsisi yapılan diğer Genel Müdürlüklerin bünyesinde görev yapan personele 86. Madde kapsamında kadroların verilmesi, vekaleten yapılan görevlendirmelerin asalete dönüştürülmesi, TKDK personelinin sorunlarının çözülmesinin de yer aldığı konular ele alındı.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR