Bursa Şubeden Anlamlı Etkinlik

Bursa Şubeden Anlamlı Etkinlik

A- A A+
17 Aralık 2019 Salı3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Toç Bir-Sen 10 No’lu Bursa Şube Başkanlığı Engelli çalışanları kahvaltıda ağırladı.

Bursa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Yemekhanesinde gerçekleştirilen Programa Şube Başkanı Şahin Değirmen, Bursa Memur-Sen Engelli Komisyon Başkanı Bayram Kol ve kurumda çalışan engelliler katıldı.

Şube Başkanı Şahin DEĞİRMen yaptığı konuşmada Asr-ı Saadetten günümüze kadar İslam Medeniyetinin engellilere bakış açısını tarihten örneklerle aktardı. Değirmen  konuşmasında: “ Engelli bireylerin yaşadığı güçlükler yılda bir gün gündeme getirilerek çözülemez, dolayısıyla yapılacak olan her işte ve alınacak herhangi bir kararda önce engelli vatandaşlarla empati kurulmalı ve daha sonra gerekli adımların atılması gereklidir.” Dedi.

Etkinlikte söz alan Bursa Memur-Sen Engelli Komisyonu Başkanı Bayram Kol ve Toç Bir-Sen Engelli Komisyon Başkanı Mehmet Kurt da engelli emekçilerin çalışma hayatında karşılaştıkları sorunları verdikleri örneklerle katılımcılarla paylaştılar, etkinlik katılımcıların hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirmelerinin ardından sona erdi.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR