Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

A- A A+
03 Ocak 2020 CumaMemur-Sen ve bağlı 11 sendikanın yönetim kurullarının katıldığı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

baskanlarkurulu4

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Konferans ile 6 Ocak’ta ilki gerçekleştirilecek olan Mehmet Akif İnan Ödülleri programının görüşüldüğü Başkanlar Kurulu toplantısında üye çalışmaları, sendikaların sahadaki çalışmaları, sendikalardan gelen talep ve beklentilerin de masaya yatırılarak önümüzdeki dönemde izlenilecek yol haritası konuşuldu.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Yeni bir yıla, yeni bir döneme girdik. Geçen yıl almış olduğumuz mesafeyi bu yıl geçmemiz, adeta kendimizle yarıştığımız sendikal mücadelede çıtayı çok daha yukarılara çıkarmamız, gayret ve fedakarlıkta düzeyi ufukların ötesine taşımamız gerekiyor. Memur-Sen’in kapasitesini arttırmanın, örgütlülüğümüzü büyütmenin her zamankinden daha önemli olduğu bir dönemdeyiz. Bu nedenle sahada yapacağımız her türlü çalışmayı özenle, özveriyle yapmamız gerekiyor.” dedi. 

baskanlarkurulu2Dünyanın Her Bölgesinden Gelecek Sendikacılarla 1 Mayıs’ta Ankara'da Olacağız 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün Ankara’da uluslararası sendikacıların da katılımı ile gerçekleştirileceğini ifade eden Yalçın, “Bu yıl 1 Mayıs’ta Ankara’da olacağız. Daha önce 5 ayrı dönemde Uluslararası Sendikacılık Sertifika Programı ile ülkemizde misafir ettiğimiz sendikacıları 1 Mayıs’ta düzenleyeceğimiz uluslararası bir kongre ile yeniden bir araya getireceğiz. Hacı Bayram Veli Üniversitesi ile birlikte organize edeceğimiz; akademisyenler, sendikacılar, ekonomistler ve bu konuda çalışan uzmanlarla dünyadaki emek ve iş hayatını konuşacağımız bir program ile 1 Mayıs’ı bu yıl farklı bir şekilde icra etmiş olacağız.” şeklinde konuştu.baskanlarkurulu3

 

 

 
 
HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR