Malatya Şube 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Malatya Şube 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı Yaptı

A- A A+
09 Mart 2020 PazartesiTOÇ BİR-SEN Malatya Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve İş yeri temsilcilerinin katıldıkları geniş katılımlı bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu üyesi Güven Özceyhan konuşmasında: “Geleneksel hale gelen yılsonu değerlendirme toplantısının önemine değindikten sonra, toplantıya katılımcıların ilgisinden dolayı memnuniyetini belirterek: “Toplantıda katılımcıların düşüncelerini ifade etmeleri bizler için çok önemlidir. Bizler bu önerilerinizi yönetim kurulunda değerlendireceğiz ve gerekli kararları alarak uygulamaya koyacağız” dedi. 

Şube Başkanı İlhami Polat, 2019 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Polat; “Memur-Sen Konfederasyonu olarak Türkiye’nin en büyük sendikasının ve sivil toplumunun üyesiyiz. Memur-Sen bugün 1 milyonu aşan üye sayısı ile memurlarımızın büyük teveccühünü kazanmış durumdadır. Bizler Toç Bir-Sen olarak 45 bin üyeye yaklaşarak hizmet kolumuzda yetkili sendikayız. Malatya Şube Başkanlığı olarak da çalışanlarımızın sorunları karşısında devamlı duyarlı davrandık. Bundan böyle de duyarlı davranmaya devam edeceğiz. Çalışma hayatımızla ilgili sorunları derleyip düzenledikten sonra Genel Merkezimizle paylaşıyoruz. Bu sorunların bir kısmı çözüldü. Henüz çözülmeyen sorunlarımız var. Çalışma hayatımızla ilgili sorunları raporlar halinde düzenleyip yazılı olarak Genel Merkeze ilettiğimiz gibi Genel Merkez yöneticilerimize sözlü olarak da her fırsatta ifade etmekteyiz. Sorunların dile getirilmesi hususunda Şube Başkanlığımız bu güne kadar hep örnek davranışlar sergilemiştir. Şube Başkanlığı olarak üyelerimizin mağduriyetlerinin giderilmesinde kendilerine hukuksal destekler verilmiş; İl disiplin kurullarında görevlendirilen yönetim kurulu üyelerimizle disiplin kurullarında savunulmaları sağlanmıştır. Üyelerimizin iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olduk.  Düzenlediğimiz toplantılar ile üyelerimizin taleplerini aldık; sorunlarını dinledik.  Bundan sonrada bu duyarlılığı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. 

Toplantıya katılan tüm katılımcılar söz alarak sendikal çalışmalar hakkında düşüncelerini, eleştiri ve önerilerini paylaştılar. Öne çıkan bazı konular kısaca şu şekilde;

1-Akçadağ İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü İşyeri Temsilcisi Bilgehan Ayhan, Veteriner Hekim, Veteriner Sağlık Teknikeri ve Teknisyenlerinin uygulama ücretleri 2011 yılından beri güncellenmediğini söyledi. Bu konuyu diğer İlçe temsilcilerimizde teyit ettiler. İvedilikle uygulama ücretlerinin günümüz koşullarına göre güncellenmesi talebimizdir. Sendikamız ve Üyelerimiz nazarında önemli bir kazanım olacaktır.

2-Malatya Orman İşletme Müdürlüğü İşyeri Temsilcisi Serdar Taş, Kurum çalışanlarından İdari ve Teknik kadro arasında maaş anlamında büyük farklılık olduğunu ve yüzdelik artışlar ile bu makasın iyice açıldığını dile getirerek bu konuda bir çalışma yapılmasını istiyoruz dediler. Ayrıca bu yıl yapılan görevden yükselme ile ilgili arz talep dengesi gözetilmediğini, Orman Genel Müdürlüğü kadro kısıtlaması yapmıştır. Bu da üyelerimizin beklentisine cevap vermemiştir. Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavı yapılırken daha fazla kişinin faydalanması noktasında üyelerimizin ve çalışanlarımızın talepleri konusunda görevde yükselme sınavlarının açılmasını ve belli bir zaman diliminde yapılmasının uygun olacağını söyledi.

3-Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğünde görev yapan yönetim kurulu üyemiz Adem Kutlu, av koruma ile ilgili fazla çalışma ücretinden tüm personelin yararlanmasını talep ettiklerini söyledi.

Katılımcıların konuşmalarının ardından Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı İlhami Polat da tüm katılımcılara bir kez daha teşekkür ederek gündeme gelen konular hakkında yapılan çalışmaları anlattı. Bazı taleplerin de yönetim kurulu olarak görüşülüp değerlendirileceğini ifade etti. Soru ve cevap bölümünden sonra toplantı tamamlandı.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR